23 آوریل 2019

پنجره دو جداره upvc و مزایای آن

پنجره دو جداره upvc در سال ۱۹۶۰ برای اولین بار در اروپا تولید شد و به علت مزیت های فراوان به زودی مورد استقبال عموم قرار گرفت و در سایر نقاط جهان نیز رواج پیدا کرد.

در حدود ۴۰ سال پیش و در اواخر دهه ۵۰ شمسی ایران موفق به تولید upvc شد و امروزه در جهان  به عنوان یکی از پرکاربردترین محصولات در صنعت ساختمان به کار میرود.

upvc چیست و چگونه تولید میشود؟

upvc همان pvc است که حالت نرم و پلاستیکی خود را از دست داده و کاملا سخت شده است.

برای اینکه کیفیت pvc در پروسه تولید کاهش نیابد به آن پایدار کننده اضافه میکنند سپس برای افزایش مقاومت آن از پر کننده هایی مانند کربنات کلسیم استفاده میشود.

برای دانستن اطلاعات در مورد

upvc چیست؟

کلیک کنید .

کیفیت پروفیل های Upvc  به چه مواردی وابسته است؟

کیفیت پروفیل Upvc به طور مستقیم با مواد تشکیل دهنده و خلوص آن در ارتباط است به طوری که هر چه خلوص آن بیشتر باشد کیفیت بالاتری دارد

در پروفیل های رنگ نشده هر چه رنگ آن روشن تر باشد و شید رنگی آن به سفید تیتانیوم نزدیکتر باشد از خلوص و کیفیت بالاتری برخوردار است.

یک پروفیل یو پی وی سی با کیفیت به راحتی بریده نمی شود و همچون فولاد در برابر ضربه سخت و مقاوم است .

طول عمر Upvc به نوع کاربرد آن و شکل هندسی پروفیل نیز بستگی دارد به طور نمونه هر چه از شکل مستطیل دور شویم ضمن کم شدن خاصیت وکیوم آن عمر مفید پروفیل نیز پایین می آید.

پنجره دوجداره upvc و محیط زیست

 

 آیا Upvc میتواند برای انسان و محیط زیست خطر آفرین باشد؟

از یو پی وی سی به عنوان ماده ای بی خطر برای انسان نام برده میشود یه طوری که از آن در ساخت وسایلی که وارد بدن انسان میشود استفاده می کنند.

این ماده عاری از مواد  BPA می باشد و میل به ترکیب آن با دیگر مواد بسیار کم است و حتی از آن در دندانپزشکی نیز استفاده می شود.

Upvc جزو دسته دوستداران طبیعت شمرده میشود و سازگاری بالایی با محیط  زیست دارد و درصد بالایی از آن قابلیت بازیافت دارد و تا زمانی که سوزانده نشود کاملا سالم و غیر سمی است.

برای خرید پنجره دوجداره ابتدا باید در مورد انواع پنجره دوجداره اطلاعاتی به دست اورد.

چه سرد باشد چه گرم هوا همیشه مطبوع است!

درب و پنجره های  Upvc در مقابل هدر رفت انرژی به شدت مقاوم بوده و از انتقال هوای مطبوع محیط داخل به خارج کاملا جلوگیری می کنند پس نگران برف و بوران در زمستان و گرمای سوزان تابستان نباشید و از این تعجب نکنید که چرا هزینه های ناشی از مصرف انرژی در محیط زندگی یا کارتان به شدت کاهش یافته است شما با نصب یک پنجره سرمایه گذاری درستی کزده اید!

آرامش حق شماست حتی در کنار اتوبان های شلوغ!

چه چیزی صدا را انتقال میدهد؟ پاسخ ساده است مولکول های هوا ، پس دور از انتظار نیست پنجره های دو جداره ما را از شر صداهای مزاحم خلاص کند .

آلودگی هوا را پشت در بگذارید

امروزه یکی از مشکلات شهر های  صنعتی و پر جمعیت مشکل آلودگی هوا و وجود گرد و خاک و ریزگردها و ذرات معلق در هواست که به راحتی وارد ریه ها و مجاری تنفسی شده و در خون به گردش در می آیند و با ادامه این روند در طولانی مدت عوارض جبران ناپذیری را در سلامت انسان به خصوص در گروه های حساس همچون کودکان و سالمندان میتواند به همراه داشته باشد با انتخاب درب و پنجره های مناسب میتوانید این آلودگی ها را از محیط زندگی خود دور نگه دارید.

مقاوم در برابر آتش

در آتش سوزی ها مهم ترین عنصری که به آتش پر و بال میدهد و آن را غیر قابل کنترل میکند اکسیژن است به طوری که آتش همواره به سمت پنجره ها هجوم میبرد و با فشار و حرارت منجر به شکستن آن ها میشود با تغذیه از اکسیژن در پنجره های upvc  هوای بیرون یه وضعیت غیرقابل کنترل میرسد .

به علت عدم تبادل هوایی مورد نیاز آتش با محیط بیرون آتش تمایل چندانی به هجوم به سمت پنجره ها ندارد و مدت زمان بیشتری تا غیر قابل کنترل شدن آتش در اختیار داریم تا ساختمان را تخلیه و حریق را خاموش کنیم شیشه این قبیل پنجره ها مقاومت بیشتری داشته و به راحتی نمیشکنند همچنین پروفیل های آن در حرارت های بالا دچار شکست نمیشوند بلکه فقط تغییر شکل میدهند.

تعمیر و نگه داری

یکی از نقاط قوت پروفیل ها مقاوم بودن آن در مقابل هر شرایطی است

در رطوبت و گرما و سرما و گرد و غبار دچار پوسیدگی و تاب خوردگی نمیشود

در مقابل فرسایش نمکی نیز مقاوم است در نتیجه هزینه های تعمیر و نگهداری آن بسیار ناچیز است.

نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارد فقط کافیست چند بار در سال فریم ها و درزهای پلاستیکی را با دستمال نرم و پاک کننده های خانگی استاندارد از گرد و غبار پاک کنید و سالی یکبار نیز لولاها را با  مقدار کمی روغن صنعتی روغن کاری کنید. و اگر قسمتی از آن خش برداشت کافی است با استفاده از یک پولیش معمولی آن را همانند روز اول صیقل دهید.

پروفیل های upvc ضد خش نیستند .

پنجره دوجداره و نکات لازم

نکاتی که باید در انتخاب درب و پنجره upvc به آن توجه شود 

این درب و پنجره ها علی رغم استحکام مناسب ضد سرقت نیستند و برای درب های ورودی اصلی ترجیحا به کار برده نمیشوند و در مناطقی که نیاز است باید از حفاظ جانبی استفاده شود.

نوع لولا و پروفیل باید با توجه به کاربری آن انتخاب شود قبل از انتخاب حتما نیازهای خود را با کارشناسان مربوطه در میان بگذارید تا مناسب ترین پیشنهاد را به شکل بدهند.

توجه به این نکته ضروری میباشد که ضخامت دیوارهای خارجی که پنجره روی آن نصب میشود نباید از ضخامت پنجره کمتر باشد.

در ساختمان هایی که نیاز به بازسازی دارند با کمترین تخریب میتوانید پنجره هایupvc را جایگرین پنجره های قدیمی کنید.