15 ژوئن 2020

تعمیر پنجره دوجداره

تعمیر پنجره دوجداره باید سریعا انجام شود ، حتی اگر فکر می کنید که آسیب جدی ندیده است. یک پنجره دو جداره اگر حتی یک ترک ریز داشته باشد ممکن است در بین جداره های آن عمل میعان رخ دهد و رطوبت بزند و قطرات آب بین جداره ها تشکیل شود. همچنین عایق‌بندی و درزگیری درب و پنجره دوجداره در ساختمان‌ها از نکاتی است، که باید در نظر گرفته شود. بهترین روش برای درزگیری درب و پنجره دوجداره ، نصب و درزگیری درب و پنجره دوجداره است.

اگر به هر دلیلی به آب بندی پنجره های دو جداره آسیب برسد بلافاصله خاصیت خود را از دست می دهند و دیگر نمی توانند مانع از هدر رفت انرژی شوند. هنگام شکستن شیشه پنجره دو جداره فقط تعویض شیشه آن کفایت نمی کند و باید کل ساختار پنجره به درستی بازرسی شود چون شکستن شیشه باعث صدمه به تمام آب بندی آن می شود.

 

آناتومی پنجره های دوجداره

همانطور که از نام این پنجره پیداست، یک پنجره دوجداره تشکیل شده از دو صفحه شیشه که فضای بین آن وکیوم شده و با یک گاز بی اثر ( معمولا آرگون یا کریپتون ) پر شده است. کاز نجیب به دلیل این که عایق حرارت است جازه نمی دهد که انرژی داخل خانه به بیرون منتقل شود و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. به چنین مونتاژی ( IGU ( Insulated Glass Unit یا عایق شیشه ای می گویند.

بنابر این به همین دلیل است که اگر شیشه پنجره بشکند فقط با عوض کردن شیشه پنجره به عملکرد اول خود بر نمی گردد.

 

تعمیر پنجره دوجداره UPVC

تعمیر پنجره دوجداره

 

آیا می توان پنجره دو جداره را خودمان تعمیر کنیم؟

تنها قسمت محدودی از تعمیرات را می توانیم خودمان انجام دهیم. تنها کاری که می توانیم خودمان انجام دهیم این است که یاد بگیریم چطور کل پنجره دو جداره را از قاب آن دربیاوریم تا مجبور نباشیم کسی را برای این کار به خانه بیاوریم و بابت آن هزینه ای پرداخت کنیم.

در این قسمت قصد داریم تا مراحل این کار را برای شما توضیح دهیم:

مرحله اول – جداسازی از قاب:

با پیچگوشتی پنجره را از قاب جدا کنید.پیچ هایی که در گوشه های قاب پنجره هستند را باز می کنیم تا قاب دور شیشه ها آزاد شود.و بتوانیم پنجره را از جای خود بیرون بیاوریم.

 

مرحله دوم – اعمال فشار:

با یک فشار ناگهانی به قاب پنجره آن را از جای خود در بیاورید.

 

مرحله سوم – بردن پنجره پیش یک تعمیرکار و متخصص:

پس از خارج کردن پنجره از قاب خود آن را به پیش یک متخصص ببرید تا آسیب را به درستی ارزیابی کند و آن را به درستی تعمیر کند.

هزینه تعمیر

هزینه تعمیر پنجره دو جداره می تواند به عوامل مختلفی مانند هزینه کار اضافی،نوع پنجره و قطعات آسیب دیده بستگی داشته باشد.

همچنین در مواردی شاید لازم باشد تا کل پنجره را تعویض کنید.

اگر قاب پنجره شما چوبی است هزینه آن کمی گران تر از نوع آلمینیومی آن می شود.

امیدواریم که این مطالب برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشد و به خاطر وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشتید نهایت تشکر را داریم. همچنین می توانید با مراجعه به سایت ما اطلاعات بیشتری راجع به انواع پنجره های UPVC مثل پنجره دوجداره کشویی ، پنجره دوجداره فولکس واگنی و…