23 ژوئن 2021

پنجره ها از جمله اجزای اصلی در هر منزل محسوب می شوند. پنجره مانع از نفوذ گرد و غبار به درون منزل شده و نقش مهمی در صداگیری نیز دارد. درگذشته پنجره های عرضه شده به بازار از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوند. اما امروزه انواع پنجره های دوجداره و سه جداره به بازار عرضه شده است. 

هریک از این پنجره ها از ویژگی های خاص و منحصر به فرد برخوردار هستند. قابلیت صداگیری و عدم نفوذ گرد و غبار به درون منزل از جمله آن ها است. در ادامه این مقاله به بررسی پنجره های دوجداره و سه جداره همراه با پنجره های یوپی‌وی‌سی می پردازیم. 

ساختار پنجره دوجداره و سه جداره upvc

در ساختار هریک از این پنجره ها پروفیل upvc مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار شیشه ها در ساخت پنجره های دوجداره و سه جداره، نیازمند یراق آلات مناسب و استاندارد است. هریک از این ابزارها باید قادر به “تحمل وزن این ساختار” بوده که استفاده از آن را آسان کند. 

“لاستیک های آب بندی” از جمله ساختارهای مهم در پنجره های upvc محسوب می شوند. درواقع، لاستیک های آب بندی پنجره های دوجداره و سه جداره را به عایقی قوی تبدیل می کنند. این لاستیک ها مانع از ورود سرما و گرما، آلودگی و سروصدا به درون منزل می گردند. 

لاستیک های مورد استفاده باید از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشند. کیفیت بالای لاستیک ها با افزایش طول عمر آن رابطه مستقیم دارد. زیرا لاستیک های بی کیفیت هوابندی پنجره را به درستی انجام نخواهد داد. جهت ساخت پنجره های upvc پروفیل ها در اندازه های موردنظر برش داده می شوند. 

سپس، گالوانیزه های مخصوص و u شکل با ضخامت ۱٫۵ میلی متر در پروفیل ها قرار می گیرد. این گالوانیزه ها موجب ایجاد استحکام در پروفیل می شوند. زیرا عدم وجود پروفیل مقاومت پنجره را در برابر ضربه کاهش داده و دچار خرابی و تغییر شکل آن می‌گردد. 

مزایای پنجره دوجداره و پنجره سه جداره

تفاوت پنجره دوجداره با پنجره سه جداره و مزایای آن ها از دیگر موضوعات مهم در بررسی آن ها است. همانطور که اشاره شد هریک از این پنجره ها از مزایایی برخوردار هستند. این پنجره ها نمونه های پیشرفته پنجره های قدیمی بوده که ویژگی های مربوط به خود را دارند. در ادامه به بررسی مزایای پنجره دوجداره با پنجره سه جداره می پردازیم. 

صرفه جویی در مصرف انرژی 

پنجره های دوجداره و سه جداره تا حد بالایی موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند. این پنجره ها از خروج هوای گرم و نفوذ سرما به داخل منزل جلوگیری می کنند. از همین جهت پنجره های دوجداره و سه جداره در تمام فصول سال کاربرد خواهند داشت. 

جلوگیری از ورود آلودگی 

پنجره های دوجداره و پنجره های سه جداره از ورود گرد و غبار و آلودگی به محیط جلوگیری می کنند. به همین دلیل این پنجره ها در حفظ سلامتی ما تاثیرگذار خواهند بود. به علاوه، این پنجره ها در امور نظافت منزل نیز کمک فراوانی خواهند کرد. 

مقاومت در برابر انواع شرایط آب و هوایی 

ساختار ویژه این محصول مقاومت آن را در برابر انواع شرایط آب و هوایی افزایش می دهد. پنجره های دوجداره و سه جداره در برابر رطوبت، باران، آفتاب و غیره مقاومت بالایی دارند. به علاوه، این محصول نیازمند سرویس مداوم نیز نخواهد بود. 

عایق سروصدا 

انواع پنجره های دوجداره و سه جداره حکم عایقی مناسب برای سروصدا را دارند. این پنجره ها آرامش را به شما هدیه داده و موجب حذف سروصدای اضافه در منزل می شوند. به همین دلیل استفاده از این پنجره ها به ویژه در محیط های شلوغ توصیه می شود. 

تفاوت پنجره دوجداره یو پی وی سی با پنجره سه جداره یو پی وی سی

پنجره های سه جداره اغلب در محیط های با آلایندگی صوتی بسیار بالا مورداستفاده قرار می گیرد. اما در مواردی بهره گیری از پروفیل upvc با ضخامت بالاتر نیز استفاده می شود. اما این دو پنجره تفاوت های دیگری نیز با یکدیگر دارند. در ادامه به بررسی برخی از تفاوت های آن ها می پردازیم. 

صداگیری 

پنجره های سه جداره صداگیری بیشتری نسبت به پنجره های دوجداره دارند. زیرا در ساخت پنجره های دوجداره از دولایه شیشه و در پنجره‌های سه جداره از سه لایه شیشه استفاده می‌شود. به همین دلیل پنجره های سه جداره صداگیری بیشتری در محیط خواهند داشت. 

نفوذ آلودگی 

از دیگر تفاوت پنجره دوجداره یو پی وی سی با پنجره سه جداره یو پی وی سی، میزان نفوذ آلودگی است. در شرایط فعلی، پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی به خوبی حکم یک عایق خوب و باکیفیت را خواهند داشت. 

اما درصورت افزایش آلودگی مانند فضای کارگاه و کارخانه، پنجره سه جداره نقش بهتری ایفا می کند. همچنین، جهت کنترل سروصدا به عایقی قوی تر از پنجره دوجداره نیازمند خواهید بود. از همین جهت استفاده از پنجره سه جداره یو پی وی سی در این مکان ها توصیه می شود. 

قیمت

از دیگر تفاوت های پنجره دوجداره و سه جداره یو پی وی سی، قیمت آن ها است.  قیمت پنجره های سه جداره یو پی وی سی در مقایسه با دوجداره بالاتر خواهد بود. زیرا مواد مورد استفاده در این پنجره نسبت به دوجداره بیشتر است. به همین دلیل قیمت بالاتری نیز دارد. اما در تعیین قیمت پنجره های دوجداره و سه جداره فاکتورهای مختلفی تاثیرگذار خواهند بود. 

  • اندازه پنجره: درصورت بزرگ بودن فضای موردنظر، به تعداد پنجره های بیشتری نیاز خواهید داشت. همین موضوع موجب تغییر در قیمت پنجره ها خواهد شد. 
  • یراق آلات: تعداد یراق های به کار رفته نیز موجب تفاوت در قیمت پنجره های دوجداره و سه جداره می شود. کیفیت یراق ها نیز از جمله عوامل موثر بر قیمت آن ها خواهند بود. 
  • شیشه و لاستیک ها: شیشه ها، بخش وسیعی از انواع در و پنجره ها را تشکیل می دهند. کیفیت شیشه ها در تعیین قیمت پنجره های دوجداره و سه جداره موثر هستند. در تعیین لاستیک این پنجره ها نیز دقت لازم را به کار بگیرید. در غیر اینصورت، باید خسارت وارده را بپردازید. 
  • توجه داشته باشید برای یافتن بهترین برند پنجره دوجداره می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

جمع بندی نهایی 

تفاوت پنجره دوجداره با پنجره سه جداره به موارد مختلفی بستگی دارد. پنجره ها به انواع معمولی و یو پی وی سی تقسیم می شوند. پنجره های یو پی وی سی کاربرد بهتری داشته و از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند. با مطالعه مطالب فوق به تفاوت های موجود میان این دو پنجره پی خواهید برد. گروه صنعتی وینکار عرضه کننده انواع پنجره های دوجداره و سه جداره یو پی وی سی به بازار است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در بخش پشتیبانی در تماس باشید.