29 آگوست 2019

رنگ کردن پنجره دوجداره به چه صورت می باشد؟ برای رنگ کردن پنجره یو پی وی سی باید چه ابزاری در اختیار داشته باشیم؟ برای دریافت این پرسش ها می توانید وین کار را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

رنگ کردن پنجره آلومینیومی

رنگ کردن پنجره های آلومینیومی (AL) به دو صورت انجام می شود :

  1. رنگی کردن سطوح پنجره توسط پاشش رنگ الکترواستاتیک
  2. رنگی کردن سطوح توسط آنودایز AL

۱_ پنجره های AL همانند تمام متریال های موجود قابل رنگ می باشند و امروزه از طریق فرآیند پاشش رنگ یا الکترواستاتیک این امر انجام می شود.

سطوح پروفیل پنجره های AL به رنگ های دلخواه رنگ می شوند و با  توجه به معماری ساختمان محدودیتی در رنگ بندی پنجره ها نخواهیم داشت.

۲_ رنگ کردن سطوح پنجره توسط آنودایز

تقریبا تمامی فلزات تمایل دارند لایه ای از اکسید بر روی آنها تشکیل شود، بنابراین با روش آنودایز در شرایط  ثابت و معین این لایه ،محافظ سطوح فلز هستند (A) و از خوردگی و زنگ زدگی جلوگیری می کند.

  • به ۲ طریق می توان این لایه را ((آنودایز)) به روی فلزات ایجاد کرد:
  1. روش شیمیایی
  2. روش الکترو شیمیایی

علاوه بر رنگ کردن پنجره دوجداره آلومینیومی میتوانید با سفارش دادن پنجره دوجداره رنگی نمای ساختمان خود را زیبا و متفاوت تر کنید .

روش شیمیایی

که با ایجاد لایه پایدار بر روی سطح فلز توسط جذب اکسید فلزی می باشد. همانند کروماته کردن هستند.

روش الکترو شیمیایی

به این روش آنودایز آلومینیوم که اکسید فلز در شرایط کنترلی به صورت متراکم تشکیل شده و در نهایت غیرقابل نفوذ می شوند ، که اغلب اوقات از این روش آنودایز برای آنودایزینگ استفاده می شود.

چرا که AL در شرایط معمولی به سرعت اکسید می شود همان طور که آهن در شرایط معمولی زنگ می زند از این حیث برای حفاظت از سطوح AL آنها را آنودایز می کنند که هم ظاهر زیبا و درخشنده و براق ایجاد می کند و هم قدرت جذب انواع رنگ ها بر روی سطوح پروفیل پنجره را زیاد می کند .

این روش برای ضخیم تر کردن لایه های اکسیدی بر روی سطوح AL  میباشند که ابتدا سطوح پروفیل AL تمیز می شوند و چربی گیری انجام می شود سپس لایه بردار توسط محلولی بنام سودا انجام می شود.

که در آخر سطوح را مات می کند که در مرحله اصلی با ایجاد  پوشش اکسیدی توسط جریان برق در حوضچه حمام اسید سولفوریک انجام شوند و در آخر پروفیل ها آنودایز می شوند و همچنین طی پروسه آنودایزینگ رنگ های آنودایز را تغییر  داده و به رنگ های مختلف تبدیل می کند .

رنگ پنجره در معماری ساختمان هیچ محدودیتی ندارد در مورد پنجره دوجداره UPVC نیز میتوانید از لمینت پنجره UPVC استفاده کنید تا به سلیقه ی خود و با توجه به نمای ساختمان رنگ پنجره خود را انتخاب کنید در پنجره دوجداره که به وسیله لمینت و در پنجره های آلومینیومی به روش هایی که در بالا ذکر شده است .