12 سپتامبر 2019

پنجره upvc  یکی از کالاهای مصرفی در ساختمان میباشد . از این رو با توجه به نوع مصرف پنجره upvc در بازده مشخصی نیاز به بازدید دارند که در صورت نیاز به رگلاژ و اصلاح باز و بسته شدن آنها داریم . مخصوصا اگر نزدیک به فصل سرما باشیم . گاهی اوقات پیش می آید که پنجره های upvc  به راحتی باز و بسته نمی شوند و یا با فشار زیاد روی دستگیره ها این کار انجام می شود و یا حتی اصلا قادر به بستن لنگه های پنجره دو جداره upvc نیستیم و باز می مانند و گاها از بین آنها سرما شدید و سر و صدا می آیند . که تمامی این مشکلات گفتند به راحتی قابل اصلاح و رگلاژ میباشد .

رگلاژ پنجره upvc

رگلاژ پنجره upvc

ابتدا و هم زمان با باز کردن شیشه ها از پنجره upvc و رگلاژ پنجره دوجداره مجدد با قطعات رگلاژی شیشه ، باید یراق ها را نیز چک کرد و با پیچ های که روی یراق آلات تعبیه شده اند آچار کشی کرد و پنجره را به حالت اولیه و استاندارد در آورد. و همچنین ممکن است با توجه به فشاری که روی یراق ها هستند باعث شکستن و خراب شدن یراق آلات شوند که در این صورت باید آنها را تعویض کرد . و در نهایت چک کردن گسکت ها یا همان لاستیک های دور پنجره upvc میباشد که خرابی یا پارگی آنها باعث از بین رفتن آبندی می شوند که باید حتما لحاظ کرد .

پس به طور کلی پنجره ایده آل ، پنجره های هست که به راحتی سر و صدا شنیده نشود و عایق برودت باشند که باید این ۳ استاندارد را رعایت کرد

  1.  استاندارد ساخت پنجره : که پنجره های upvc باید طبق استاندارد و مشخصات فنی شرکت های تولید پروفیل باشد و قطعات اتصال استاندارد و گالوانیزه با ضخامت معین استفاده شوند .
  2.  شیشه های صنعتی و ضخیم : که استفاده از شیشه های ضخیم تر و صنعتی که همراه با تزریق گاز آرگون میباشند در بهبود عملکرد پنجره موثر هستند .
  3.  یراق آلات : یراق آلات مناسب و معتبر که خود باعث می شوند لنگ ها به فریم ها و با کیپرهای تعبیه شده به روی یراق ها چفت شوند