01 جولای 2019

ساخت درب و پنجره UPVC : جهت سهولت در طراحی و نهایتا ساخت درب و پنجره های UPVC و جلوگیری از احتمال خطا ، نرم افزار کامپیوتری لازم اماده گردیده است که در این نرم افزار تمام اطلاعات فنی و مشخصات هندسی پروفیل ها درج گردیده وپس از طراحی وترسیم ابعاد درب و پنجره ها در این نرم افزار به سهولت اطلاعات لازم جهت ساخت یک پنجره و یا درب UPVC به شرح زیر در اختیار کاربر  قرار می دهد .

  • انواع پروفیل صنعتی
  • ابعاد برش به تفکیک نوع پروفیل
  • تعداد برش به تفکیک نوع پروفیل
  • زوایای برش پروفیل ها
  • ابعاد وتعداد برش پروفیل های تقویتی گالوانیزه
  • نوع و تعداد یراق آلات مورد نیاز
  • اطلاعات شیشه شامل رنگ ، ضخامت ، ابعاد و متراژ برش
  • محاسبه پیشنهاد قیمت جهت ارائه به مشتری

پروفیل UPVC

یکی از مطمئن ترین و پر مصرف ترین مواد اولیه در ساخت درب و پنجره های ساختمانی بوده و مشخصه اصلی آن زیبایی و استحکام می باشد .

سبکی وزن ، خمش پذیری ، عدم اشتعال ،عایق بودن در مقابل حرارت و الکتریسیته ، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و بیولوژیک ، قابلیت تبدیل به سطوح صیقلی ، قابلیت تلفیق با مواد افزودنی مختلف وبالاخره انعطاف پذیری درکاربردهای متعدد پلیمر مزبور را به مناسب ترین جایگزین برای آلیاژ های فلزی و غیر فلزی در صنعت در و پنجره سازی تبدیل نموده است .

پروفیل های UPVC با توجه به سخت و ضد ضربه بودن به راحتی قابل خم شدن هستند از این رو می توان با این پروفیل هر نوع انحنا و قوس مورد دلخواه را اعمال نمود .

پنجره ها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت توری و پرده کرکره را نیز دارا می باشند .

سابقه در ایران

در ایران اولین بار در اواخر دهه ۵۰ ، واحد تولید پروفیل ساخت در و پنجره UPVC احداث گردید و با اینکه در سال های بعد واحد های تولیدی دیگری در این زمینه احداث گردیده است اما به دلائل مختلف واحد های موجود از تکنولوژی پیشرفته کنونی برخوردار نبوده و حجم عمده پروفیل مصرفی واحد های مونتاژ از منابع خارجی تامین می گردید .

با عنایت به نیاز کشور به واحد های مسکونی ، تجاری و اداری و اهمیت بکارگیری مصالح مناسب و هم چنین تاثیر مثبت پنجره های UPVC با شیشه دوجداره در بهینه سازی انرژی هم اینک استفاده از این نوع در و پنجره رو به افزونی گذاشته است .

از سال۱۳۸۰ با حمایت و پشتیبانی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و دستورالعمل های دولت در ارتباط با مبحث۱۹ که موضوع آن دستورالعمل صرفه جویی انرژی در ساختمان می باشد استفاده ازاین محصول روز به روز بیشتر گردید.

یراق آلات

یراق آلات اصطلاح کلی است که به لوله ها ، قفل ها ، چفت و دستگیره در ها اطلاق میشود.

گاهی نیز از اصطلاح برای توصیف قفل ها ، دستگیره ها و چفت ها استفاده می شود .

استفاده از یراق آلات استاندارد در ارتقا کیفی در و پنجره UPVC موثر بوده و رعایت نکات فنی و پهنای بازشو ،وزن شیشه های لنگه بازشو ها در انتخاب یراق آلات حائز اهمیت می باشد .

انواع یراق آلات

یراق یک طرفه ، یراق دوطرفه ، یراق کشویی ، لغزشی نیمه اتوماتیک ، یراق کشویی لغزشی اتوماتیک ، یراق دولنگه بازشو ، یراق دربی

تعریف دیگر یراق آلات

مجموعه ای از اجزای فلزی که مکانیزم باز و بسته شدن درب و پنجره را تشکیل می دهند یراق آلات نامیده می شوند .

پروفیل گالوانیزه

فولاد تقویتی یا گالوانیزه جهت جلوگیری از اعواج ، تنش ، تابیدگی و در نهایت استحکام بخشیدن به پروفیل های درب وپنجره UPVC بکار می رود .

ضخامت بکار رفته در حالت استاندارد ۱٫۲۵ میلیمتر بوده که این ضخامت با توجه به موقعیت پروژه از ۱٫۲۵ تا ۲٫۲۵ میلی متر قابل تغییر خواهد بود.

گالوانیزه بکار رفته در پروفیل ها در طرح های متفاوتی چونU شکل ، L شکل ، C شکل وغیره قابل اجرا می باشد .