05 مارس 2019

طرح پنجره ها

همواره تعامل خاصی میان ساختمان ها و پنجره ها وجود دارد و طراحان و مهندسان از پنجره به عنوان ابزاری در خصوص ساختمان ها استفاده می‌نمایند.پروفیل های UPVC ساخت پنجره ها را در انواع طرح،رنگ و باز شو امکان پذیر می سازند.

پنجره تک حالته

پنجره دوجداره UPVC

این نوع ساده ترین نوع پنجره باز شو می باشد. چرخش باز شوی این پنجره حول محور عمودی بوده و درز بندی متوسطی ایجاد می کند.

برای مطلع شدن از قیمت پنجره دوجداره هافمن می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید و یا از طریق واتساپ با شماره تماس های مربوطه ارتباط برقرار نمایید.

درب و پنجره دو حالته

طرح و نصب پنجره دوجداره UPVC

بازشوی این سیستم حال هر دو محور عمودی و افقی می باشد، از حالت بالا بازشو برای جلوگیری از درگیری با پرده ها در عین گردش هوای کافی استفاده می شود کیفیت درزبندی این پنجره عالی ارزیابی می شود.

پنجره بالا بازشو

طرح و نصب پنجره دوجداره UPVC

پنجره هایی با لنگی بالا باز شو حول محور افقی برای گردش هوای مختصر می باشد.

در و پنجره کشویی

طرح و نصب پنجره دوجداره UPVC

حرکت ریلی بازشوها روی بخش ثابت، در و پنجره های کشویی را تبدیل به گونه ای ایده آل برای پنجره هایی که فضای اطراف آنها محدود است می کند در عین حال این نوع پنجره درزبندی مناسبی ندارد.

در و پنجره دو لنگه بازشو (فرانسوی)

طرح و نصب پنجره دوجداره UPVC

در درب و پنجره های دو لنگه بازشو از پروفیل وسط متحرک استفاده می‌شود که به شما امکان داشتن یک بازشو بزرگ را می دهد. یکی از دو لنگه بازشو، بازشوی اصلی پنجره محسوب می شود که می تواند دو حالت نیز باشد.

درب و پنجره فولکس واگنی

طرح و نصب پنجره دوجداره UPVC

این نوع پنجره تمام نکات مثبت پنجره کشویی را داراست در عین اینکه درزبندی فوق العاده نیز ایجاد می‌کند. درب و پنجره آکاردئونی این نوع سیستم برای فضاهایی که به بازشویی بزرگ نیاز دارند مناسب است نوع بازشو به صورت جمع شو به یک سمت یا به هر دو سمت می باشد.

پنجره های کوژ/کاو

طرح و نصب پنجره دوجداره UPVC

این پنجره به دلیل حالت قرارگیری، فضا را بزرگتر نشان می دهد و همچنین در نمای داخلی و خارج ساختمان جلوه زیبایی ایجاد می‌کند.قطعات تشکیل دهنده این پنجره ها می توانند مسطح یا منحنی باشند.

پنجره‌های محوری

طرح و نصب پنجره دوجداره UPVC

در این نوع سیستم نوع بازشو چرخش حول محوری که در مرکز دو ضلع موازی عمودی یا افقی می باشد انجام می گیرد.

درب سوئیچی (بالکنی)

طرح و نصب پنجره دوجداره UPVC

درب سوئیچی دارای قفل و دستگیره از هر دو فضای داخلی و بیرونی است و مناسب برای ورودی واحد و اتاق خواب می باشد.در حالی که درب بالکنی تنها دارای یک دستگیره و قفل از سمت فضای داخلی می باشد.

 

نکته مهم : برای اندازه گیری صحیح معمولاً از سه نقطه اندازه‌گیری می‌شود و اندازه کوچک‌تر برای ساخت منظور می‌گردد (حدود ۲ میلیمتر بادخور منظور می‌شود) اگر پروژه بزرگی در اختیار دارید طبقات را تفکیک شده اندازه بگیرید و برای هر واحد کد مشخص منظور نمایید تا در موقع نصب دچار مشکل نگردید زیرا نمی توان مطمئن بود که همه اندازه ها برابر است.

 

مراحل نصب پنجره ها

بهترین زمان جهت نصب در و پنجره های  UPVC در ساختمان های نوساز هنگامی است که عمده عملیات ساختمان به پایان رسیده است.

در طول مراحل نصب عملیات زیر باید انجام پذیرد :

۱_ تراز کردن پنجره ها در سه محور X,Y,Z

۲_تقسیم کردن فاصله بادخور پنجره ها از هر چهار طرف

۳_پیچ کردن پنجره ها به جداره ها و فریم انتظار

۴_عایق کردن و درزگیری پنجره ها با فوم و سیلیکون

۵_نصب شیشه برای رگلاژ کردن پنجره ها به نحوی که پنجره ها به راحتی باز و بسته شوند.

۶_نصب دستگیره ها و کاورها و پوشش های مربوط به لولا و…

در این مطلب اطلاعات جامعی راجع به تولید و نصب پنجره دوجداره در اختیار تان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای خرید پنجره دوجداره می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید و از تخفیف های فصلی اطلاع یابید.