۰۷ بهمن ۱۳۹۷

قیمت پنجره  دوجداره upvc  چگونه محاسبه میشود ؟

امروزه یکی از مهمترین دغدغه ها در خرید هر محصولی ، قیمت پنجره دوجداره upvc می باشد.

زمانی که مشتری از روند و شیوه ی دقیق قیمت گذاری آگاهی پنجره upvc کامل پیدا کند ، این مسله باعث حس اعتماد و جلب رضایت مشتری می شود.

در این مقاله به تعیین قیمت پنجره دو جداره UPVC اشاره می شود که با توجه به مطلب ذکر شده در خرید پنجره  upvc این امر بیشتر مورد توجه قرار می گیرد .

چرا که عوامل مختلفی در قیمت گذاری این محصول تاثیر گذار می باشد.

قیمت پنجره  دو جداره UPVC شیوه محاسبه آن

قیمت پنجره upvc به صورت میانگین را به راحتی میتوان محاسبه کرد ولی به صورت دقیق ملزم به داشتن ابعاد دقیق پنجره می باشد .

همین طور تعداد باز شو و فیکس و یا نوع باز شو که به صورت تک حالته و یا دو جهته و کشویی می باشد .

همچنین نوع شیشه مصرفی که شامل شیشه های چند جداره با ضخامت های مختلف هستند بستگی دارد.

ولی میانگین متر مربع را به راحتی میتوان محاسبه کرد :

به این صورت اگر یک پنجره به ابعاد استاندارد ( ۱۴۰*۱۴۰) داشته باشید قیمت ها به صورت زیر محاسبه می شود.

این پنجره ۲ متر مربع مساحت دارد و مجموع پروفیل مصرفی این پنجره و شیشه های آن و ۱ دست یراق الات مصرفی و هزینه های نصب  رقمی معادل ۱/۱۲۰/۰۰۰ تومان می باشد .

پس اگر این مبلغ را بر متر مربع تقسیم کنید مقدار هر متر مربع مشخص می شود.

پس این  پنجره با ابعاد بالا برای هر متر مربع معادل ۵۶۰/۰۰۰ هزار تومان می باشد.

همین روش را در متراژ های بالاتر نیز میتوان در نظر گرفت ، مثلا اگر در پروژه ای ۳۰ متر مربع پنجره داشته باشید به صورت میانگین ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان هزینه تمام شده پروژه شما می شود.

البته این قیمت به صورت حدودی می باشد و عواملی هم باعث می شود که قیمت تغییر کند. .

اگر برند ها و نوع بازشو ها تغییر کند حدود قیمت نیز تغییر می کند پس میتوان گفت قیمت پنجره دوجداره در حال حاظر بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای هر متر مربع محاسبه می شود.

عوامل مختلفی در قیمت پنجره دو جداره وجود دارد هر کدام از این فاکتورها  گزینه های مختلفی را برای انتخاب پیش روی شما قرار میدهد  که شما بسته به میزان بودجه خود می توانید فاکتور مورد نظر را برای خرید و نصب این پنجره بی نظیر انتخاب کنید برخی از فاکتورهای موثر در قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی به شرح زیر می باشد.

انتخاب پنجره دو جداره upvc مناسب با توجه به کیفیت و قیمت

در انتخاب پنجره دو جداره  باید به نوع مصرف و کاربرد آن در محیط مورد استفاده، عمر مفید مورد انتظار و میزان نیازی که برای ایزوله شدن محیط داخل ساختمان نسبت به صدا و هدر رفت انرژی دارد .

همچنین بودجه ای که میتوانید هزینه کنید توجه شود تا بتوان انتخابی درست و بهینه داشت تا حد امکان برای جلوگیری از هزینه های آتی از خرید محصول بی کیفیت و غیر استاندارد خودداری کنید.

نحوه اندازه‌گیری صحیح ابعاد پنجره دو جداره

همانطور که گفته شد ابعاد پنجره یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت پنجره دو جداره می‌باشد، پس اندازه‌گیری صحیح ابعاد پنجره مهم است.

اندازه‌گیری قاب در و پنجره دوجداره شاید در نگاه اول دشوار باشد، اما اگر به چند نکته دقت کنید، آنقدرها هم سخت نخواهد بود.

در ذیل نکاتی برای اندازه‌گیری صحیح ابعاد پنجره ذکر شده است:

۱- ابتدا فریم عرضی پنجره را گچ تا گچ و سپس فریم پنجره در ارتفاع را نیز گچ تا گچ اندازه‌گیری کنید.

۲- مشخص شود که نوع پروفیل مصرفی فریم، بازسازی است |(اصطلاح فریم بازسازی زمانی به کار می‌رود که در یا پنجره قبلا از جنس آلومینیوم یا آهن یا … بوده‌اند و قصد بازسازی ساختمان را داریم) یا نوسازی (زمانی از اصطلاح نوسازی استفاده می‌کنیم که ساختمان در حال ساخت و نوساز باشد). فریم و پروفیل پنجره یو پی‌ وی‌ سی معمولا برای ساختمان‌‌های در حال احداث (پنجره‌های نوسازی) ارزانتر است.

نکته مهم: اندازه‌گیری باید براساس میلی‌متر باشد و اگر فردی ابعاد را با معیار مترمربع اعلام کند به ضرر مشتری کار کرده است.

 1. ارتفاع و عرض پنجره
 2. انواع پروفیل مصرفی
 3. هزینه حمل و نقل و نصب پنجره
 4. انواع مدل پنجره دوجداره یا انواع باز شو پنجره دوجداره
 5. نوع یراق پنجره یو پی وی سی
 6. شیشه دوجداره

انواع مدل پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره انواع مختلفی دارند که شامل :

 • پنجره دوجداره ثابت
 • پنجره دوجداره تک حالته
 • پنجره دوجداره دوحالته
 • پنجره دوجداره فولکس واگنی
 • پنجره دو جداره کلنگی
 • پنجره دو جداره آکاردئونی
 • درب و پنجره بالکنی و سرویسی

برای توضیحات کامل از هر کدام از انواع پنجره های دوجداره کلیک کنید .

پنجره های دوجداره ای که تا به الان علاقه ی زیادی از سمت مشتریان و کاربران نشان داده است پنجره دوجداره آلومینیومی و پنجره دوجداره ریلی می باشد.

برای دانستن دقیق قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و قیمت پنجره دوجداره ریلی میتوانید با واحد فروش وینکار ارتباط برقرار کنید .

عوامل تاثیر گذار در قیمت پنجره دوجداره

 

 

 عوامل تاثیر گذار در قیمت پنجره دوجداره

 

 • شیوه تولید پنجره upvc

 

 شیوه تولید پنجره دو جداره

این باور اشتباه وجود دارد که در کارخانجات بزرگ و معتبر محصولات دارای قیمت تمام شده بالاتری هستند.

ولی در واقعیت این طور نمی باشد. بلکه این کارخانه های مکانیزه به سبب صرف جویی در هزینه های تولید در تولید مکانیزه ، دارای قیمت پنجره تمام شده پایین تری هستند و البته باید متریال همسان و پروسه تولید و نصب همسان را مورد توجه نیز قرار داد.

 • پروفیل پنجره upvc

 پروفیل پنجره دوجداره

 

استفاده از پروفیل با درجه کیفیت بالا و قطعا قیمت بالاتر در قیمت تمام شده پنجره های دوجداره تاثیر دارد.

ولی نباید این بالا بودن قیمت را به نشانه ضرر در نظر گرفت برای اینکه استفاده از این نوع پروفیل ها در دراز مدت به یک سرمایه گذاری تبدیل می شود.

به زبان ساده تر با انتخاب پروفیل مرغوب و استاندارد، به کارایی و راندمان پنجره دو جداره خود می افزاییم و در نتیجه انواع  پنجره دو جداره upvc  ما بیشتر در صرفه جویی انرژی نقش خواهند داشت.

 • شیشه پنجره upvc

 شیشه پنجره دو جداره

یکی از مهمترین آیتم ها در قیمت گذاری پنجره های دوجداره شیشه ی آن می باشد.

با توجه به این مسئله که بیشترین حجم از پنجره ها را شیشه تشکیل می دهد ، استفاده از شیشه مرغوب با قیمت بالاتر در ساخت پنجره های دوجداره می تواند باعث بالا رفتن راندمان و عمر مفید پنجره دوجداره شود.

 • یرآق آلات پنجره upvc

یرآق آلات پنجره دوجداره

یراق آلات در مجموع کمترین درصد از قیمت کل محصول پنجره دو جداره را تشکیل می دهند.

البته این مبلغ برای تعداد بازشوهای کمتر و یا بیشتر و یا برندهای مختلف ، متفاوت می باشد.

در انتخاب یراق آلات نیز بایستی دقت کنیم ، چرا که محصول پنجره دو جداره بایستی کارایی لازم را داشته باشد تا بتوان از آن استفاده بهینه برد و هم در صرفه جویی انرژی که نهایتا صرفه جویی مالی را در پی خواهد داشت ، بتواند عملکرد مناسبی را داشته باشد.

 قیمت پنجره دوجداره بر اساس برند آن ها

پنجره های دوجداره برند های مختلفی دارد و همین امر باعث شده که در قیمت های آن تفاوت هایی وجود داشته باشد . قیمت پنجره دوجداره ویستا بست می تواند با پنجره دوجداره وین تک اندک اختلافی داشته باشد که دلیل آن هم به برند و هم به کیفیت پنجره ها بر میگردد .

شرکت وین کار هر سه برند پنجره دو جداره را عرضه میکند که در بالا به دو مورد آن اشاره کردیم و سومین برندی که از ان نام نبردیم پنجره دوجداره هافمن است .

برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره هافمن می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و همچنین تفاوت هر کدام از برند ها را پرسیده و کدام پنجره دوجداره بهتر است را برای منزل و محل کار خود انتخاب کنید .

نحوه محاسبه قيمت هر پروژه چگونه است ؟

تمامي محاسبات از قبيل قيمت ساخت پنجره  UPVC ، ليست برش پروفيل ، ليست برش شيشه ، ليست يراق آلات و غیره با نرم افزار مخصوص صنعت UPVC و توسط كامپيوتر به طور كاملاً دقيق مشخص مي شود.

قیمت پنجره های دو جداره توسط نرم افزار هایی که مخصوص این کار می باشد تنظیم می شود و به صورت دقیق و بدون خطا تمامی موارد تشکیل دهنده پنجره و هزینه های نصب را محاسبه می کند که پس از اعلام دقیق عرض و ارتفاع پنجره قابل اجرا می باشد و به این صورت محاسبه قیمت در پروژه ها به سادگی انجام می گیرد.

جهت مشاوره ، خرید آنلاین پنجره دوجداره و کسب اطلاعات تکمیلی و سفارش تولید درب و پنجره یو پی وی سی با شرکت وین کار تماس بگیرید.