17 ژوئن 2019

مواد خام شامل پودر pvc و سایر مواد افزودنی موجود و ذخیره شده در تانک سیلو توسط دستگاه میکس دیجیتال با دقت صد گرم ترکیب میشود ، جهت بدست آوردن ماده ترکیبی UPVC با کیفیت ، ضمن رعایت ضرایب مواد افزودنی در فرمولاسیون نهایی ، این ترکیب دردماهای مختلف انجام می گیرد ( ترکیب سرد و گرم ) پس از میکس و دوره انتظار مواد ترکیبی UPVC  توسط خطوط و پمپ های مخصوص به دستگاه اکستروژن منتقل می گردد .

ماده ترکیبی UPVC در خطوط اکستروژن طی مراحل و دماهای خاص تبدیل به خمیر و وارد مراحل عبور از قالب ها و عملیات شکل دهی میشود پس از خروج از قالب وارد محفظه های آب سرد گردیده تا مرحله شکل دهی پروفیل پایان پذیرد وانواع آن عبارت اند از :

 1. پروفیل های اصلی وکمکی در سایز ها و مقاطع مختلف مورد استفاده در انواع درب و پنجره UPVC
 2. انواع پانل های دوجدارهUPVC جهت پوشش دیوار و سقف اماکن بزرگ صنعتی و ورزشی و غیره
 3. پروفیل و ورق های صنعتی جهت کاربرد در صنایع مختلف ساختمان (Wood PVC )
 4. کف پوش های سخت و ضد آب جهت پوشش کف فضاهای عمومی کنار استخر ها و پلاژ ها

کنترل کیفی پروفیل UPVC

تمامی محصولات تولیدی در کارخانجات طی مراحل تولید و پس از تولید و قبل از ارائه به بازار مصرف در آزمایشگاه های شرکت های سازنده تحت آزمایش و تست های مختلف کنترل کیفی قرار می گیرند.

در صورتی که نتایج حاصله پائین تر از حدودا ستاندارد های مشخص شده باشد از ارسال آن به انبار و واحدهای فروش جلوگیری به عمل می آید.

 1. تست مقاومت جوش پروفیل
 2. تست تغییر رنگ در برابر اشعه ماوراء بنفش
 3. تست مقاومت دربرابر ضربه در دما های زیر صفر
 4. تست مقاومت دربرابر حرارت تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد
 5. تست مقاومت در برابر سرما تا منفی۴۰ درجه سانتی گراد
 6. تست ابعاد هندسی مقاطع پروفیل
 7. تست شفافیت رنگ و صاف بودن سطوح پروفیل

طی مراحل بسته بندی پروفیل برچسب هایی بر هر بسته پروفیل چاپ می گردد که شامل بارکد به انضمام  اطلاعات تولید نوع کالا ، زمان وتاریخ تولید ونام مسئول کنترل کیفی در زمان تولید قید گردیده است .

رنگ بندی پروفیل UPVC

پروفیل های یوپی وی سی به دلیل رنگ ترکیبات مواد اولیه عمدتا بر پایه رنگ سفید تولید می گردد که این سفیدی و شفافیت نیز با توجه به فرمولاسیون ومواد خام استفاده شده ودر هر شرکت سازنده متغیر بوده به طوری که در مقایسه تولیدات شرکت های مختلف تفاوت رنگ و شفافیت قابل رویت می باشد .

بعضی تولید کنندگان علاوه برتولید پروفیل سفید با حداکثر شفافیت ممکن وجهت افزایش تنوع محصولات خود و پاسخ گویی به سلایق مشتریان و برطرف نمودن نیازهای معماران درطراحی نمای داخلی و بیرونی ساختمان اقدام به تولید انواع پروفیل با رنگ بندی متنوع نموده است  .

توجه داشته باشید که همواره رنگ های مختلفی برای پنجره دوجداره رنگی وجود دارد به همین منظور برای این که بخواهید پنجره هایی با رنگ های مختلف در اختیار داشته باشید می توانید به قسمت های مربوطه از متن مراجعه نمایید.

 1. پروفیل های سفید با پوشش رنگ اکریلیک
 2. پروفیل های سفید با پوشش یک طرف لامینیت جهت استفاده  درنمای داخل و یا خارج ساختمان
 3. پروفیل های قهوه ای روشن و یا تیره با پوشش دو طرفه لامینیت