25 فوریه 2019

نصب درب و پنجره دوجداره UPVC

امروزه استفاده از درب و پنجره  UPVC  با شیشه های دو جداره و یا سه جداره در صنعت ساختمان سازی امری بدیهی است زیرا مزایای فراوان و زیبایی آن موجب پیشرفت این نوع درب و پنجره در کشورهای پیشرفته و درحال توسعه شده است.نصب درب و پنجره UPVC ارتباط مستقیم با دوام و استحکام و همچنن زیبایی آن دارد پس باید دقت شود که نصب درب و پنجره توسط نصاب حرفه ای و کاربلد صورت گیرد که این کار به مهارت، تجربه و تخصص فراوانی نیاز دارد.

برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره کشویی می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که نصب پنجره UPVC   باید به گونه ای انجام شود که موارد زیر در آن رعایت شود:

 • درب و پنجره قابلیت تحمل بارهایی که قبل و بعد ازاستفاده به آن وارد می شوند را دارا باشد.
 • آب بندی و درزبندی کامل شده و از ورود و خروج صوت و حرارت جلوگيری نماید
 • درب و پنجره یو پی وی سی بدون هیچ مشکلی باز و بسته شود.

 

نصب درب و پنجره دوجداره UPVC

 

مراحل و نکات مهم نصب پنجره UPVC

نکات مربوط به قبل از نصب در پروژه ساختمانی :

فریمی که در چهارچوب درب و پنجره استفاده می شود باید به صورت آهنی باشد زیرا علاوه بر مقاومت بالا ، درب و پنجره دو جداره بهتر پیچ شده و استحکام آن بالا میرود و زیبایی محیط حفظ می شود، همپنین باید دقت شود که به فرم آهنی ضد زنگ زده شود و کاملا شاقول و تراز قرار داده شود تا بعد از نصب درب و پنجرهUPVC مشکلی در باز و بسته شدن آن ایجاد نشود.

وین کار این امکان را برای تان فراهم کرده است که شما می توانید تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره را انجام نمایید به همین خاطر می توانید از تخفیف های وین کار بهره مند شوید.

نصب درب و پنجره دوجداره UPVC

 

مراحل نصب درب و پنجره دو جداره

 • پاکسازی محل نصب
 • قرار دادن چهارچوب درب یا پنجره و تراز کردن آن و تقسیم بادخور
 • ایجاد سوراخ های مناسب در محل نصب درب و پنجره دوجداره
 • چک کردن یراق آلات
 • ثابت کردن درب و پنجره یو پی وی سی با استفاده پیچ های مناسب و متناسب با وزن درب و پنجره
 • درزبندی با استفاده از تزریق فوم و چسب مخصوص
 • کندن برچسب و لی بل پروفیل در قسمت هایی که بعد از انداختن شیشه دسترسی به آن ها مشکل است
 • نصب شیشه ها و انداختن زهوار
 • رگلاژ درب و پنجره UPVC وتحویل آن به مشتری و ذکر نکات مهم برای نگه داری و استفاده بهتر

 

شرایط نصب درب و پنجره UPVC

درب و پنجره های دوجداره با پروفیل یو پی وی سی بدلیل خاصیت پلیمری و تحمل دمایی خاص خود، قبل از نصب باید در دمای استاندارد ۵ الی ۳۵ درجه نگهداری و نصب شوند،و همچنین توجه کنید که در دوران استفاده فشار خاصی به درب و  پنجره های دوجداره وارد نمی شود بنابراین تا حد امکان از جابجایی بیش از حد و بی مورد و بی احتیاط آنها قبل از نصب جلوگیری شود .

البته یک پنجره خوش ساخت با یراق آلات و پروفیل استاندارد به ویژه با یراق آلات دو حالته و رگلاژپذیر پس از جای گیری و نصب کامل در جای خود می تواند فشار و وزنی بیش از یک صد کیلو گرم را در سطح یک لنگه خود پخش و تحمل نماید و در شیشه و یراق و پروفیل و جوش آن هیچ مشکلی به وجود نیاید و از رگلاژ خارج نشود. بنابراین شرایط دمایی فقط در هنگام نصب آن موثر است پس نصاب درب و پنجره دوجداره باید دقت کند تا موارد فوق را کامل رعایت کرده تا از مشکلاتی از قبیل شکستن و خم شدن درب و پنچره UPVC  جلوگیری کند.

در این مطلب اطلاعات کاملی راجع به نصب پنجره دوجداره upvc در اختیار تان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید و یا با کارشناسان آنلاین وین کار ارتباط برقرار نمایید.