۱۴ بهمن ۱۳۹۸

یکی از مهم ترین اجزای ساختمان با توجه به معماری آن، در و پنجره می باشد چون قسمتی از نمای ساختمان مربوط به در و پنجره است .تاثیر زیادی در نمای داخل و بیرون ساختمان دارد و موجب روشنایی فضای خانه می شود.درحال حاضر تعویض پنجره دو جداره upvc به یکی از مشکلات اساسی برای خانواده‌ها تبدیل شده است. عموم مردم به علت تصور اشتباهی که از هزینه‌های زیاد تعویض در و پنجره ، گچ بری، آهنگری و … دارند از همان در و پنجره‌های قدیمی نامرغوب خود استفاده می‌کنند که باعث به هدررفتن انرژی ، افزایش مصرف برق و گاز، آلودگی صوتی و آلودگی هوا ، گردوغبار و در نهایت موجب بالارفتن هزینه های اقتصادی زیادی می‌شود.

بنابراین بهترین راهکار، تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره است بی شک می توان گفت تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره تا ۴۵ درصد باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و اقتصادی  می شود.
از مزایای دیگر استفاده از پنجره های دوجداره می توان به زیبایی هرچه بیشتر نمای ساختمان ، جلوگیری از سرو صدا و  و کاهش مصرف انرژی و مانع شدن ورود گرد و غبار و هدررفتن دمای منزل اشاره کرد.

آیا جایگزینی پنجره های قدیمی با دوجداره به تخریب و بنایی نیاز دارد؟

بیشتر مردم فکر می‌کنند جایگزین کردن پنجره‌های قدیمی با دوجداره ناشی از کندن پنجره‌ها از دیوارها است به این صورت که بخشی از دیوار را خراب می‌کنند تا پنجره‌ی قبلی را از دیوار بیرون بکشند و پنجره فعلی را جایگزین آن کنند که این طرز تفکر کاملا اشتباه است.
در زمان انجام پروژه اکثر افرادی که پنجره‌های خود را تعویض می‌کنند در منزل خود ساکن هستند زیرا جایگزینی پنجره‌های قدیمی با پنجره های دوجداره به دیوارها صدمه‌ای نمی زند و ایرادی در زندگی ساکنین ایجاد نمی‌کند.
وقتی که در پنجره‌های قدیمی ، آلومینیومی و آهنی  پروفیل بازسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد ما در پنجره دو جداره وین کار با سالها تجربه در زمینه ساخت پنجره دو جداره می‌توانیم به راحتی روی فریم پنجره قبلی را بپوشانیم و به تخریب دیوارهم احتیاجی نیست. اکثر مواقع در تعویض پنجره قدیمی ، پروفیل لبه دار ال مانند مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که کامل فریم پنجره قدیمی را می‌پوشاند و مانع دید پنجره قبلی می‌شود و به صورت گسترده‌ای ظاهر و نمای پنجره را پوشش می‌دهد.

پنجره های قدیمی تقریبا دارای چهار نوع هستند:
۱٫ پنجره های قدیمی آهنی ساده

 1. پنجره های قدیمی چوبی
 2. پنجره های قدیمی از جنس آهن فرانسوی
 3. پنجره های قدیمی از جنس آهن مکزیکی

بدون هیچ بنایی و تخریب با پنجره های دوجداره جایگزین کنیم  و اطمینان داشته باشید  باعث خرابی ساختمان نمی‌شود علاوه بر این بهتر است بدانید تعویض پنجره های قدیمی آهنی و آلومیونیمی و چوبی با دوجداره  حتی کمتر از چند ساعت طول می‌کشد.
برای انجام این کار فقط باید فریم پنجره‌های قدیمی در چارچوب باشد و قسمت های داخلی دور افتاده شود تا پنجره های دو جداره upvc مطابق میل شما ساخته شود و توسط تعمیرکاران شرکت وین کار با سالها تجربه پنجره های ‌دوجداره روی فریم های قبلی سوار شوند و نوسازی شود.

تعویض قدیمی پنجره

پنجره دوجداره مانعی برای ورود گردو غبار به منزل شما

بهتر است بدانید که در یک هوای کاملا پاکیزه و بدون آلاینده‌های هوا حدود شش هزار باکتری و آلودگی  مضرر و به همین میزان باکتری مفید  در هوا وجود دارد حال وقتی که به این هوا، سایر آلاینده ها افزوده شود باکتری ها دو برابر شده و مطمئنا هوا خیلی آلوده می شود ولی به دلیل اینکه ما شاهد نتایج لحظه ای هستیم و غافل از عمق فاجعه آلودگی هوا می باشیم این فراموشی موجب مریضی های ناگواری برای همه ی گروه های سنی می شود.

با این وجود طولی نمی کشد که خطرناک ترین مشکل انسان ها در آینده ای نه چندان دور مریضی های بد و ناگوار دراثر آلودگی هوا باشد. همه ی ما می دانیم پیشگیری بهتر از درمان است پس بهتر است با اندکی هزینه پنجره های دوجداره را جایگزین پنجره های قدیمی خود بکنیم تا بتوانیم نتایج ناشی از آلودگی هوا را به حداقل برسانیم .شما می توانید انواع قیمت پنجره دو جداره رو از ما استعلام کنید

در هنگام خرید پنجره های  دوجداره به طراحی استاندارد و نوع پروفیل آن ،تولید استاندارد شیشه و تراکم آن و عدم وجود ترک و نشست در شیشه و نصب استاندارد پنجره های دوجداره  توجه کنید.هنگام تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره اگر پنجره های قدیمی  مساحت پروفیلشان ۶cm یا بیشتر باشد از پروفیل معمولی استفاده می کنیم و در صورتی که کمتر از ۶cm باشد پروفیل لبه دار مورد استفاده قرار می گیرد.
پنجره درصورتی نشست آب دارد که وقتی باران ببارد آب از پنجره به داخل خانه ورود پیدا کند  این مسئله بیشتر در نواحی شمالی که بارش زیادی دارند حائز اهمیت است که این ایراد ممکن است از فریم پنجره یا به علت نصب اشتباه پنجره باشد چرا که در پنجره دوجداره تدابیری اندیشه شده که در بارش های شدید ، آب به بیرون پنجره منحرف می شود .
تراکم یک کمیت فیزیکی محسوب می شود که تبدیل بخار آب یا گاز به مایع است که به شکل قطره های ریز باران روی شیشه پنجره نمایان می شود اگر ساکن  نواحی سردسیر هستید به علت اینکه حرارت شیشه پایین است و قطره های کوچک باران روی شیشه می نشیند پنجره هایتان را تغییر دهید و پنجره های دوجداره را جایگزین آنها کنید.

تعویض قدیمی پنجره

مزایای تعویض درب وپنجره دوجداره

 • عایق صوتی بسیار قوی درب و پنجره دوجداره
 • عایق در برابر نفوذ گرد و غبار و دود
 • مقاومت در برابر نفوذ آب باران
 • عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید
 • دوام و استحکام بالا و کاربرد زمانی طولانی
 • غیر قابل اشتعال در آتش سوزی ها
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی و اکسیداسیون
 • قابلیت نصب انواع یراق آلات و تامین بازشوی مورد نیاز
 • قابلیت نصب شیشه های دوجداره و سه جداره

ساخت پنجره دوجداره upvc

پنجره دوجداره از دو ورق شیشه که به صورت موازی به هم متصل اند ایجاد می شود که بین این دو شیشه، مملو از رطوبت گیر و پروفیل آلومینیومی است.
برای پیشگیری از هدر رفتن انرزی ،آلودگی صوتی ، آلودگی هوا و گرد وغبار باید هوای موجود بین دو لایه شیشه را با عایق صوتی یا حرارتی که یک نارساناست و مانع ورود سرما و سروصدا به داخل خانه می شود مانند گاز آرگون اشباح کنیم

از مزایای تعویض پنجره دوجداره در مقابل پنجره های بی کیفیت و قدیمی، عایق حرارتی و صوتی بودن آنها می باشد به این صورت که در پنجره های قدیمی و تک جداره باعث ورود هوای سرد به داخل خانه و خروج هوای گرم به بیرون می شود اما پنجره های دوجداره مانع اتلاف انرژی می شود همچنین استفاده از پنجره های دوجداره تقریبا ۳۰ دسیبل باعث کاهش آلودگی صوتی می شود  و موجب می شود منزل شما به محیطی آرام تبدیل شود و مانع انتقال صوت می شود و کمتر دچار نم زدگی یا تراکم گاز روی سطوح شیشه می‌شود .

نتیجه گیری:

با توجه به نکات ذکر شده در این مقاله درمی یابیم که استفاده از پنجره دوجداره امری ضروری است و نیاز به آن در هرخانه ای احساس می شود تا خاتمه ای برای معظل های ذکر شده باشد.
همچنین پنجره های دوجداره به علت داشتن قالب و ترکیب مخصوصی که دارند و همچنین فیشینگ و متریال ویژه ای که دارا می باشند حتی اجازه نمی دهند به میزان بسیار کم ، گرد و غبار وارد منزل شما شود. چرا که تجهیزات به کاربرده شده در پنجره های دوجدار اعمم از نوار تفلون یا نوار های آببندی، چسب های مستحکم و ضد آب و درزگیر این پنجره را نسبت به پنجره های قدیمی بی کیفیت و رقبای خود متمایز کرده است.

علاوه بر آن گزینش پروفیل استاندارد و اسمبلینگ و طراحی آن از اهمیت زیادی برخوردار است و جلوی ایراد های ممکن را می گیرد و مدت استفاده از پنجره های دوجداره را به صورت دائم ضمانت می کند.