03 سپتامبر 2020

با نصب پنجره دوجداره در بازسازی منازل تازه میتوانید طعم آرامش و آسایش را بچشید. چرا که امروزه مهمترین مزایای پنجره های دوجداره برای خاصیت عایق حرارتی و صوتی آن است. برای کارایی بهتر و افزایش عمر پنجره های دوجداره UPVC میتوانید از با کیفیت ترین یراق آلات استفاده کنید.

انتخاب یک دستگیره پنجره دوجداره با کیفیت از مهمترین جزئیاتی است که باید به هنگام سفارش و نصب پنجره ها در نظر بگیرید. توجه داشته باشید با انتخاب یراق آلات با برندهای معروف به طبع قیمت پنجره دوجداره نیز افرایش می باید. هزینه بالا برای پنجره های دوجداره با دستگیره های خوب از صرف هزینه دوباره برای تعمیر پنجره دوجداره می کاهد.

نحوه تعویض دستگیره پنجره دوجداره

انواع دستگیره پنجره دوجداره

در پنجره های دوجداره از انواع مختلفی از دستگیره ها استفاده میشود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

  • دستگیره یک طرفه پنجره دوجداره
  • دستگیره دوطرفه پنجره دوجداره
  •  دستگیره باریک دوطرفه
  • دستگیره پنجره هتلی
  • دستگیره مخفی
  • دستگیره چفت موشکی
  • دستگیره های درب سوییچی
  • دستگیره درب سرویسی

دستگیره یک طرفه پنجره دوجداره

دستگیره یک طرفه پنجره دوجداره دستگیره یکی از انواع پر طرفدار و پر مصرف در پنجره های دوجداره است که در دو نوع ساده و سکوئستیک تولید میشود. این نوع دستگیره به صورت یک طرفه باز شو نصب میشود.

 

دستگیره یک طرفه پنجره دوجداره

 

دستگیره دو طرفه پنجره دوجداره

این نوع از دستگیره یکی از مقرون به صرفه ترین دستگیره ها برای پنجره های دوجداره است که در بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگیره ها برای مواردی مورد استفاده و نصب قرار میگیرد که دو طرف بازشو باشند.

دستگیره باریک دو طرفه

این نوع دستگیره از نظر ساختار کاملا مشابه دستگیره دو طرفه میباشد. تنها تفاوت این نوع دستگیره با دستگیره دو طرفه باریک بودن محل پیچ و هندل دستگیره است. در قسمت فوقانی این نوع دستگیره ها یک قفل تعبیه شده است و از انجایی که این قفل ها را به راحتی میتوان باز کرد پیشنهاد میشود در مکان هایی که امنیت مهم است از این نوع دستگیره استفاده نشود.

دستگیره پنجره هتلی

در مراکز عمومی مانند هتل ها به دلیل امنیت بالا بهتر است از دستگیره هایی استفاده شود که فاقد اهرم باشد که دستگیره های هتلی این نیاز را بر طرف کرده است.

دستگیره مخفی

دستگیره مخفی اکثرا در پنجره های ریلی مورد استفاده قرار میگیرد به ویژه در پنجره های کشویی دو لنگه. زیرا در صورت نصب انواع دیگر از دستگیره ها، دستگیره مانع بازشدن لنگه دیگر میشود.

توجه داشته باشید گاهی اوقات برای تان پیش می آید که دستگیره پنجره دوجداره تان دچار مشکل شود و پنجره تان باز و بست نشود به همین خاطر پیشنهاد می کنیم در این نوع مواقع با تعمیرکاران پنجره های دوجداره مشورت نمایید و یا به قسمت تعمیر پنجره دوجداره مراجعه نمایید.

دستگیره چفت موشکی

این نوع از دستگیره از نظر ظاهری بسیار شبیه به چفت میباشد و عملکرد آن به این صورت است که با کشیدن آن ضامن آزاد شده و لنگه دیگر باز میشود. زمانی از این نوع دستگیره استفاده میشود که برای مثال پنجره در ارتفاع کم نصب شده و دسترسی به آن آسان نیست.

 

دستگیره چفت موشکی

 

دستگیره درب سوییچی

این نوع دستگیره ها برای درب های سوییچی و درب های بالکن استفاده میشود که نیازمند مقامت بالا باشند.

دستگیره درب سرویسی

این نوع دستگیره همانند درب سوییچی دارای مقاومت بالا است. دستگیره درب سرویسی از دو طرف باز شده و یک قفل نیز دارد. این نوع دستگیره با این تفاوت که در قسمت داخلی دارای اهرمی است که موجب قفل شدن در میشود اما دستگیره های درب سوییچی کلید خور هستند.

دستگیره درب سرویسی

 

جنس دستگیره های پنجره دوجداره

در حال حاظر مرغوب ترین جنس دستگیره پنجره دوجداره معروف به جنس های آلمانی و ترک هستند و کیفیت قابل قبولی دارند. جنس دستگیره پنجره دوجداره عموما از پلاستیک و آلومینیوم است. در هنگام تولید پیچ این دستگیره ها باید از مواد و آلیاژ مرغوب استفاده شود تا در هنگام نصب بر روی پنجره آسیب نبیند.

بهترین نوع سیلندر که درانواع دستگیره های پنجره دوجداره مورد ستفاده قرار میگیرد، جنس برنج همراه با روکش آلومینیوم است. نوع سیلندر مصرفی نیز به مواردی همچون سایز، آکس و نوع پروفیل بستگی دارد. به این نکته باید توجه داشت که بهترین نوع و کیفیت از دستگیره ها نیز در دراز مدت باعث فرسایش و از کار افتادگی میشود.

 

طریقه استفاده صحیح از دستگیره پنجره دوجداره

طریقه باز و بسته کردن دستگیره در دوام و طول عمر آن تاثیر زیادی دارد. یکی از مواردی که در استفاده از این نوع دستگیره ها باید به آن توجه کرد این است که در هنگام باز و بسته کردن پنجره، دستگیره ها نباید با فشار زیادی چرخانده شوند. زیرا انجام این کار در دراز مدت باعث خراب شدن و از کار افتادن اسپانیولت میشود.

 

انواع مدل دستگیره پنجره دوجداره

نحوه تعویض دستگیره پنجره دوجداره

برای تعویض پنجره دوجداره قدیمی با دوجداره ابتدا باید دستگیره را در زاویه ۹۰ درجه یا همان جهت باز شدن قرار دهیم. سپس کاور دستگیره که به پنجره متصل است را در جهت چپگرد یا راستگرد به سمت خود می چرخانیم. با انجام این کار کاور جدا شده و به پیچ های متصل به پنجره دسترسی پیدا می کنیم.

با استفاده از ابزار پیچ گوشتی یا چهارسو تمام پیچ ها را باز کرده و به طور کامل خارج میکنیم. سپس دستگیره را به سمت خود میکشیم و از پنجره جدا میکنیم. حال دستگیره جدید را در زاویه ۹۰ درجه قرار داده و پیچ های آن را میبندیم.

قیمت دستگیره پنجره دوجداره

قیمت دستگیره به عوامل زیادی بستگی دارد که شامل جنس دستگیره، برند دستگیره، رنگ، قفل دار بودن یا نبودن دستگیره میباشد. شما با توجه به سلیقه و نیاز خود یکی از انواع دستگیره پنجره دوجداره را نیز انتخاب خواهید کرد.

برای اطلاع از جدید ترین قیمت ها می توانید با کارشناسان آنلاین وین کار ارتباط برقرار نمایید.