22 ژانویه 2019

در سد یکپارچه ای برای درگاهی است که آن را می توان جهت دسترسی بازکرد و برای حفظ  حریم خصوصی و ایمنی بست.در باید بصورتی سدی در برابر حرارت ، صدا و آتش سوزی عمل کند و به عنوان بخشی از دیوار خارجی در مقابل آب و هوا مقاوم باشد.

درگاهی دهانه ای در دیوار یا تیغه است که چهارچوب یا قاب درگاهی چوبی ، فلزی یا پلاستیکی در آن متصل می گردد و خود در با اتصال لولایی ، محوری یا راهنما محل درگاهی را مسدود می سازد.

توجه داشته باشید برای این که از قیمت های آنلاین و به روز درب و پنجره دوجداره اطلاع داشته باشید می توانید به قسمت محاسبه آنلاین قیمت پنجره دوجداره مراجعه نمایید و یا با شماره تماس های مندرج در وب سایت مراجعه نمایید.

وظیفه ی اصلی درب چیست؟

وظیفه اولیه در ایجاد امکان دسترسی است و وظایف ثانویه آن به عنوان بخشی از دیوار یا تیغه عبارت است از :

مقاومت ، پایداری شکلی ، حفظ حریم خصوصی ، ایمنی ، عایق بندی حرارتی ، عایق بندی صوتی ، آتشپاری ، دور نگه داشتن باد و باران به عنوان بخشی از دیوار خارجی .

درها به سه دسته با توجه به وظیفه شان ساخته می شوند :

درهای سبک

برای مکان های کم رفت و آمدی که احتمال حادثه یا استفاده غلط از در ضعیف است مورد استفاده کسانی قرار می گیرد که ذاتا افرادی با احتیاط هستند مانند مالکین خانه ها (درهای داخلی منازل مسکونی،درهای خارجی منازل مسکونی). مانند در و پنجره دوجداره در منازل

درهای متوسط

برای مکان های با رفت و آمد متوسط با کمی احتمال بروز حادثه یا استفاده غلط از در مورد استفاده افراد ذاتا با احتیاط (درهای خارجی منازل مسکونی جهت دسترسی اولیه ، مکان های عمومی (امانه در مواردی که افراد اشیا پر حجم با  خود حمل می کنند) مورد استفاده قرارمی گیرد.

درهای سنگین

برای مکان های پر رفت و آمد و در مواردی که احتمال حادثه یا استفاده غلط بالا است و مورد استفاده افراد بی احتیاط تا بسیار محتاط (در فروشگاه ها ، مدارس ، بیمارستان ها و دیگر ساختمان هایی که امکان دسترسی به مکان های عمومی را فراهم می سازد و توسط افراد عادی و افراد حامل اشیا حجیم مورد استفاده قرار می گیرند).

با توجه به موارد گفته شده انتخاب درب مناسب بستگی به عوامل مختلفی دارد برای مثال نوع محل قرار گیری در،نوع آب و هوای محل و میزان رفت و آمد از آن محل .تمامی موارد ذکر شده باعث می شوند که هر قسمتی لازم به درب مخصوص خود باشد مانند درب حمام و دستشویی در مقاسیه با درب سالن های پر رفت و آمد.

در این مطلب به بررسی وظایف اصلی درب پرداختیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره می توانید به قسمت های مربوطه از متن مراجعه نمایید.