۰۲ تیر ۱۳۹۹

پنجره دوجداره ریلی

پنجره دوجداره ریلی یکی از محبوب ترین پنجره های دوجداره بین مهندسین ساختمان و مردم می باشد . علت این محبوبیت این است که علاوه بر ویژگی یک پنجره دوجداره مانند عایق صوتی و حرارتی فضایی را برای باز و بسته شدن اشغال نمی کند . بنابراین برای خانه های کوچک و کم فضا بسیار مناسب می باشد .

اگر شما هم دارای فضای کم هستید و به فکر تعویض پنجره خود افتاده اید ، این نوع پنجره کاملا مناسب شما می باشد . در این مقاله سعی داریم این نوع پنجره را به طور کامل برایتان معرفی کنیم تا اگر قصد نصب یا تعمیر پنجره دوجداره ریلی را دارید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید .

 

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره ریلی

 

انواع پنجره های دوجداره ریلی

     ۱٫ پنجره دو جداره ریلی یو پی وی سی :

قاب این نوع پنجره ها از جنس UPVC می باشد و باید از یراق آلات مناسب برای پنجره دو جداره UPVC استفاده کرد . هر چقدر این یراق آلات بهتر باشند طول عمر پنجره را افزایش می دهند .

     ۲٫ پنجره دوجداره ریلی آلمینیومی :

پنجره دوجداره ریلی آلمینیومی برای ابعاد بزرگ بسیار مناسب می باشد و حداکثر ابعادی که این پنجره می تواند در دسترس باشد ، ارتفاع ( ۲٫۴۰ در عرض ۳ متر ) می باشد . این نوع پنجره به طرز قابل توجهی تا ۸۰ درصد عایق می باشد . اما چیزی که در اینجا اهمیت دارد این است که نوع آلمینیوم استفاده شده در این پنجره باید نرمال باشد . مقاومت این نوع پنجره از UPVC بیشتر می باشد .

معایب پنجره های دوجداره ریلی

مانند هر چیز دیگری پنجره های دوجداره ریلی نیز دارای معایبی هستند این معایب عبارت اند از :

  • این پنجره ها به طور کامل عایق نمی شوند و نمی توانند مانند پنجره لولایی عمل کنند چون لاستیک های عایق آن مانند پنجره های لولایی چفت یکدیگر نمی شوند و فقط روی هم قرار می گیرند .
  • ابعاد پنجره بزرگ می باشد ، این مساله باعث می شود که وزن پنجره بیشتر شود و اگر از غلطک مناسب استفاده نشود پنجره به راحتی روی ریل جا به جا نمی شود .
  • در سایز این پنجره ها محدودیت داریم .
  • نظافت پنجره های دوجداره ریلی سخت تر می باشد ، چون قسمتی از بخش ثابت آن دسترسی ندارد و نمی توان برای تمیز کردن آن را از ریل درآورد .
  • به دلیل رگلاژ نبودن کامل در هنگام وزیدن باد امکان زوزه کشیدن دارد .

 

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره ریلی

 

راه حل هایی برای رفع این عیب ها :

  • از یراق آلات با کیفیت باید استفاده کنید .
  • ارتفاع پنجره را حداکثر ۲٫۱۰ متر انتخاب کنید .
  • از نوع آلمینیومی باید برای ابعاد بزرگتر استفاده کرد .
  • برای امکان نظافت باید از قسمت ثابت با قابلیت بازشو استفاده کرد .
  • برای عایق شدن صد درصدی می توان از مدل فولکس واگنی استفاده کرد .

امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و در انتخابتان موثر باشد . شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت وینکار یو پی وی سی انواع پنجره های دوجداره را مشاهده و سفارش دهید ، همچنین می توانید از مشاوران ما راهنمایی بگیرید .