24 ژوئن 2020

پنجره دوجداره بزرگ

پنجره دوجداره بزرگ یکی دیگر از انواع پنجره دوجداره UPVC می باشد . این پنجره ها به دلیل ویژگی هایی که دارند برای خانه های ویلایی و ساختمان های تجاری بسیار کاربرد دارند . به دلیل اندازه بزرگ خود نور و هوای خوبی را در محیط به جریان می اندازند . این پنجره ها به صورت تمام قد می باشند و مناظر زیبایی را به شما هدیه می دهند . در این مطلب قصد داریم شما را با این پنجره ها آشنا کنیم .

 

پنجره دوجداره بزرگ

پنجره دوجداره

 

پنجره های دو جداره بزرگ و محدودیت های آن

در پنجره های دوجداره بزرگ استحکام اهمیت ویژه ای دارد . این پنجره ها در ابعاد محدودیت دارند و اگر از حدی بزرگ تر شوند باید از پروفیل ها و یراق آلات مستحکم تری استفاده کرد . از طرفی هم باید تمام جوانب این کار را در نظر گرفت یعنی مقدار باز شوها و فضایی که اشغال می کنند .

بنابر این اگر قصد دارید از سایز های بزرگ این پنجره استفاده کنید ، مطمئن شوید که پروفیل استفاده شده در آن یا از نوع UPVC 70 می باشد یا آلمینیومی باشد .

مورد دیگر که باید رعایت شود استفاده از یراق آلات مناسب می باشد . علت این امر این است که سایز پنجره بزرگ است و بازشو های آن وزن زیادی را تحمل می کنند . اگر از یراق آلات مناسب استفاده نشود عمر مفید پنجره و اتصالات آن کم می شود .

البته بهتر است که از یراق آلات فولکس واگنی استفاده شود . همچنین از نظر قیمتی یراق آلات این نوع پنجره ها گران تر برایتان تمام می شود.

 

انواع پنجره های بزرگ دوجداره

این نوع پنجره ها دارای تنوع  مدل هستند . برخی مدل های آن عبارت اند از :

 

هر مدلی از این پنجره ها را که برای خانه خود انتخاب می کنید ، باید این موضوع را در نظر داشته باشید که حتما به دلیل سنگینی پنجره از یراق آلات مناسب استفاده کنید .

 

پنجره دوجداره بزرگ

پنجره دوجداره

 

پروفیل های استفاده شده

برای پنجره های بزرگ و ویلایی نیز باید به پروفیل پنجره دو جداره توجه بسیار کرد . در این پنجره ها اگر از پروفیل های معمولی استفاده شود بعد از گذشت مدتی قطعا به مشکل بر خواهید خورد . وزن بالای لنگه ها و تحمل نکردن پروفیل و تغییر شکل آن دلیل مهم به وجود آمدن مشکل است .

برای جلوگیری از بوجود آمدن این مشکلات با انتخاب پروفیل های با سایز ۷ سانت طول عمر پنجره را افزایش دهید . برای بازشوهای بزرگ بهتر است از پروفیل های آلومینیومی استفاده شود چرا که مقاومت آن ها بیشتر است .

 

 از زمانی که برای خواندن این مطلب گذاشتید کمال تشکر را داریم ، امیدواریم با اطلاعاتی که در این مطلب قرار دادیم بتوانید پنجره مورد نظرتان را انتخاب کنید و این مطلب برایتان مفید واقع شود .