20 سپتامبر 2020

در این مطلب اطلاعاتی راجع به پنجره دوجداره سنتی یا پنجره ارسی در اختیارتان قرار می دهیم امیدواریم ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

پنجره دوجداره طرح سنتی

اگر شما جزء کسانی هستید که به سبک معماری کلاسیک و سنتی علاقه دارید، پیشنهاد امروز ما را برای خرید پنجره دوجداره طرح سنتی را از دست ندهید. همان طور که استفاده از پنجره های دو یا سه جداره برای منازل به یک الزام تبدیل شده است، شما نیز میتوانید با توجه به نیاز و بودجه مورد نظرتان یکی از انواع پنجره های دوجداره را انتخاب کنید.

خرید پنجره دوجداره طرح سنتی یا پنجره سنتی دوجداره یکی از جدیدترین مدل پنجره دوجداره که بسیار بین مردم باب شده است. چرا که حس نوستالژی خانه های قدیمی را در خانه های مدرن امروزی زنده می کند.

از طرفی وجود پنجره های آهنی با شیشه های رنگی در خانه های بزرگ با قدمت بالا بسیار مشکل ساز شده است. بنابراین برای جلوگیری از ورود صدا و حفظ سبک سنتی خانه میتوان از پنجره سنتی دوجداره upvc استفاده کرد.

پنجره دوجداره ارسی

پنجره ارسی یکی از نمونه های کهن مدل پنجره است که از زمان صفویان بسیار مورد توجه قرار گرفت. امروزه پنجره های سنتی با مدل های جدید امروزی مطابق با نیاز جامعه شهری وارد بازار شده که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.

در تولید پنجره دوجداره طرح سنتی کاربرد گره چینی های طرح چوب همراه با شیشه های رنگی بسیار رایج است. همچنین با وجود پروفیل upvc و یراق آلات roto آلمان تمام انتظارات یک پنجره دوجداره طرح دار را برای ما برآورده می کند

پنجره دوجداره طرح سنتی علاوه بر زیبایی بصری کاملا در برابر صوت و گرما عایق هستند. این پنجره دوجداره طرحدار از نظر زیبایی میتواند با مدل پنجره دوجداره طرح چوبی خود رقابت کند.

موارد استفاده از پنجره دوجداره سنتی

از این نوع پنجره دوجداره طرحدار معمولا در رستوران های سنتی، اماکن سنتی مانند هتل هایی با معماری سنتی، مساجد، سفارت خانه های دولتی استفاده میکنند. البته استفاده از آن فقط مخصوص این اماکن ذکر شده نیست و بسیاری از افراد در ویلاهای خود از این پنجره ها برای زیبایی بیشتر استفاده میکنند.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره سنتی

استفاده از پنجره دوجداره سنتی همان مزایای پنجره دوجداره را دارا میباشد با این تفاوت که زیبایی بیشتری نسبت به انواع پنجره دوجداره ساده دارد.

  • حفظ سبک معماری سنتی
  • زیبایی
  • عایق صوت
  • عایق حرارت
  • قیمت مناسب نسبت به پنجره چوبی
  • کیفیت بالا

مدل های پنجره دوجداره سنتی

معمولا از ۴ نقش معروف در پنجره سنتی دوجداره بهره میبرند.

 نقش گره چینی: گوشه های این پنجره طرحدار معمولا زاویه دار است. این طرح از گیاهان الهام گرفته شده.

نقش اسلیمی: این نقوش همان نقش هایی هستند که در طرح های فرش از آنها استفاده میشود و معمولا از گیاهان الگو برداری شده است.

نقش چهار پر: این نقش نمادی از خوشبختی و سعادت است که در پنجره های دوجداره طرح سنتی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین نقش چهارپر الهام گرفته از برگ های گیاه شبدر میباشد.

نقش بوته و جقه: یکی از پرکاربردترین طرح ها در معماری اسلامی طرح جقه است. این نقش نماد آزادگی و تواضع است.