05 آوریل 2020

برای جداسازی فضاهای مختلف از اسباب و تجهیزات متفاوتی استفاده می شود. اگر گذرتان به شرکت های خصوصی یا شرکت های دولتی افتاده باشد، بدون شک فضاهایی که به کمک پارتیشن های مختلف به بخش های مجزا تقسیم بندی شده اند را از نزدیک دیده اید.

یکی از وسایلی که کارکرد ویژه ای در جداسازی فضاهای مختلف دارد و طرح و رنگ خاصی به پارتیشن هایمان می دهد کرکره ولومی است. به کمک این محصول می توان فضاهای مختلف همچون فضاهای اداری، تجاری، مسکونی و حتی مکان های ورزشی را تزیین کرد.

پرده کرکره ولومی

کرکره ولومی

پرده کرکره ولومی یکی از بخش های اصلی پارتیشن هایی است که در اطراف تان می بینید. این پارتیشن ها وظیفه جداسازی فضاهای مختلف را بر عهده دارند و از بخش های مختلف تشکیل شده اند.

یکی از همین بخش ها کرکره های ولومی هستند که معمولا از جنس آلومینیوم ساخته می شود و قطر آن ها به ۱۶ میلی متر نیز می رسد. در چنین شرایطی یک کرکره آلومینیومی ساخته می شود و در فضای بین شیشه های دو جداره قرار می گیرد.

بهتر است بدانید که در این ساختار از یک ولوم هم استفاده می شود و در ارتفاع فریم پنجره قرار می گیرد. به کمک همین ولوم است که می توان کرکره را سایه و روشن کرد و فضای داخل را از فضای خارج پنهان نمود.

یکی از موارد جذابی که درباره کرکره های ولومی وجود دارد، این است که برای افزایش طول عمر آن قابلیت بالا و پایین رفتن کرکره قفل می شود و کاربر تنها می تواند آن را سایه و روشن کند.

در چنین شرایطی است که می توان از پرده های تولید شده برای مدت زمان طولانی تری استفاده کرد. زمانی که کرکره را در حالت سایه قرار می دهید فضای پشت آن را از دید افراد پنهان می نمایید. اگر می خواهید نور به فضای داخلی بتابد یا محیط اطراف به راحتی و به وضوح قابل مشاهده باشد می توانید پرده تان را در حالت روشن قرار دهید.

گاهی اوقات ممکن است برای شما پیش بیاید که پنجره دوجداره تان به خوبی بسته نمی شود به همین خاطر شما می بایست پنجره دوجداره تان را رگلاژ نمایید برای دریافت فیلم آموزشی رگلاژ پنجره دوجداره می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

انواع کرکره ولومی و طریقه نصب آن

کرکره های ولومی انواع مختلفی دارند. برخی از این کرکره ها ترکی و بعضی هایشان هلندی هستند. ضخامتی که کرکره های هلندی در اختیارتان قرار می دهند حدود۴۵ میلی متر و ضخامتی که به کمک پرده های ترکی ارائه می شود ۳۵ میلی متر است.

شما می توانید این پرده ها را بین فضای شیشه های دو جداره نصب کنید و از کارایی شان لذت ببرید. طریقه نصب کرکره ولومی هم به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

برای اینکه کار برایتان ساده تر گردد، می توانید از فروشنده بخواهید این پرده را برایتان نصب کند. البته باید به خاطر داشته باشید که نصب این کرکره ها چندان هم دشوار نیست.

قیمت کرکره ولومی

اولین فاکتوری که به هنگام انتخاب کرکره ولومی باید مدنظر داشته باشید این است که قیمت این کرکره ها همانند کرکره های معمولی است که برای پارتیشن هایتان انتخاب می کنید. با این تفاوت که در چنین شرایطی باید دست به جیب شوید و هزینه های دیگری که برای لوازم ولومی مورد نیاز است را به صورت جداگانه پرداخت نمایید.

خرید کرکره ولومی

کرکره های ولومی معمولا بر روی شیشه های دو جداره نصب می شوند و آن ها را کاربردی تر از قبل می سازند. به دلیل محبوبیت زیادی که کرکره های ولومی در در طول سال های اخیر به دست آورده اند خرید آن ها در قیمت های منطقی نیز امکان پذیر شده است.

چرا باید از پرده کرکره ولومی بین شیشه های دو جداره استفاده کنیم؟

قبل از اینکه به سراغ خرید این محصول بروید، باید با مزایایی که چنین کرکره هایی در اختیارتان می گذارند نیز آشنا باشید. در این شرایط دلیل قانع کننده تری برای خرید خواهید داشت و با علاقه بیشتری به سراغ بررسی پرده های این چنینی خواهید رفت.توجه داشته باشید همواره انواع پنجره های مخلتی وجود دارد به همین خاطر می توانید از جدیدترین مدل های پنجره هافمن اطلاع داشته باشید.

برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره هافمن می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

اجازه دهید این مزایا را با هم مرور کنیم:

  • این پرده ها در عین سادگی زیبایی خاصی به فضای کاری و مسکونی شما می بخشند. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که سبک دکوراسیون منیمالیستی را می پسندند بدون شک استفاده از پرده های ولومی بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.
  • این پرده ها کارکرد بسیار خوبی از خود به نمایش می گذارند. به کمک کرکره های ولومی می توانید کارهای مختلفی انجام دهید و از فضایی که دارید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.
  • این کرکره ها طول عمر بالایی دارند و برای مدت زمان بیشتری در کنار شما می مانند.
  • با شیشه های دو جداره ای که در این شرایط به دست خواهید آورد می توانید فضای کاری یا حتی مسکونی تان را عایق صدا و حرارت کنید. چه چیزی از این بهتر که در یک محیط آرام بنشینید و کارهایتان را انجام دهید؟
  • شما می توانید پرده کرکره ولومی را بر روی انواع مختلفی از پنجره های دو جداره نصب کنید.

از پرده کرکره ولومی در چه فضاهایی استفاده می شود؟

قیمت خرید کرکره ولومی

این پرده ها کاربردهای فراوانی در اختیار شما می گذارند و تنوع بالایی به فضای کاری تان می بخشند. در ادامه سعی می کنیم فضاهایی که به کمک این پرده ها قابل جداسازی هستند را بررسی کنیم:

  1. در فضاهای بیمارستانی و کلینیکی می توان کرکره های ولومی را به بهترین شکل ممکن مورد استفاده قرار داد. به کمک این پرده ها می توان اتاق انتظار را از مطب پزشک جدا کرد یا جایگاه ویژه ای برای استراحت پرستاران فراهم نمود.
  2. در فضاهای اداری هم می توان از پرده های ولومی استفاده کرد. این پرده ها معمولا بر روی شیشه های دو جداره اتاق مدیر نصب می شوند و این فضا را از سایر اتاق های موجود متمایز می کنند.
  3. در مکان های ورزشی و هتل ها هم می توان از این پرده ها بهره برد.

در این مطلب اطلاعات کاملی راجع به کرکره ولومی در اختیارتان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه ی کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای خرید پنجره دوجداره می توانید به قسمت های مربوطه از متن مراجعه نمایید و یا با شماره تماس های مندرج در وب سایت ارتباط برقرار نمایید.