۰۸ مرداد ۱۳۹۹

آیا پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی؟

پنجره های دوجداره از پرطرفدارترین نوع پنجره ها می باشند، اما سوال اینجاست که پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی؟ علت این محبوبیت کم کردن هزینه های انرژی برای شما می باشد. پنجره های دوجداره دارای انواع مختلفی می باشند، که هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

 

آیا پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی؟

پنجره دوجداره کشویی یا لولایی؟

 

در این مقاله سعی داریم تا شما را در انتخاب بین دو نوع از این پنجره ها راهنمایی کنیم، تا اگر قصد تعویض و یا تعمیر پنجره های منزلتان را دارید بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

حتما بخوانید: انواع پنجره دوجداره UPVC

پنجره های دوجداره کشویی و لولایی

ساختار کلی هر دو پنجره به یک صورت می باشد و از قاب شیشه و یراق آلات تشکیل شده اند. هر دو پنجره گزینه های مناسبی برای خانه شما هستند و انتخاب هر کدام از آن ها به نیاز شما بستگی دارد. این پنجره ها تفاوت هایی نیز دارند که در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد :

  • تفاوت های ظاهری :

هنگامی که می خواهید پنجره های منزلتان را عوض کنید، فضای بازشو پنجره ها یکی از عوامل مهم در تصمیم گیری شما می باشد. پنجره های دوجداره کشویی برای باز و بسته شدن فضایی از شما اشغال نمی کنند و این فاکتور در خانه های کوچک خودش را بیشتر نمایان می کند، اما پنجره های لولایی برای باز شدن نیاز به فضای بازشو دارند.

  • تفاوت در تهویه هوا :

تهویه هوا بر اساس نوع پنجره ها متفاوت است. بیشتر پنجره های لولایی به طور کامل باز می شوند، بنابراین هوا می تواند از کل دهانه پنجره عبور کند. ولی در پنجره های کشویی نیمی از فضای پنجره بسته می باشد، یا با قسمت دوم پنجره همپوشانی دارد.

بنابراین تهویه کمتری را ارائه می دهد. البته نوع خاصی از این پنجره ها طوری طراحی شده اند که دهانه پنجره به طور کامل باز می شود.

  • انرژی :

پنجره های کشویی برای باز و بسته شدن باید دارای عایق بندی انعطاف پذیری باشند، به همین دلیل به طور کامل چفت نمی شوند و مقداری انرژی از دست می رود. پنجره های لولایی دارای عایق بندی محکم تری می باشند، که باعث می شود بازده انرژی آن ها بیشتر باشد.

  • نظافت :

نظافت پنجره های دو جداره لولایی آسان تر از پنجره های کشویی می باشد، زیرا در پنجره های کشویی همیشه فضایی بین دو لنگه پنجره باقی می ماند که دسترسی به آن سخت است.

 

آیا پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی؟

پنجره دوجداره کشویی یا لولایی؟

 

معیار کیفیت برای پنجره های کشویی و لولایی چیست؟

  • برای کیفیت پنجره های دوجداره یراق آلات از مهمترین عوامل انتخاب می باشند، پس در هنگام انتخاب پنجره حتما به کیفیت یراق آلات آن دقت کنید.
  • کیفیت پروفیل و قاب یکی دیگر از عواملی است که در کیفیت پنجره ها بسیار تاثیرگذار است. بنابراین در خرید پنجره به این نکته نیز توجه کنید.

در پایان از توجه شما عزیزان متشکریم و امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. همچنین می توانید با مراجعه به سایت وین کار از انواع پنجره های دوجداره ما دیدن فرمایید، برای راهنمایی و سفارش محصول مورد نظر نیز با کارشناسان ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

منبع : https://www.stanekwindows.com