۲۳ دی ۱۳۹۷

رگلاژ پنجره دوجداره UPVC مهمترین نقش درب و پنجره UPVC در ساختمان عایق بندی در برابر سرما و گرما و همچنین آلودگی های صوتی می باشد.

با این حال در برخی از موارد به علت نصب نادرست پنجره UPVC دوجداره و یا سهل انگاری پرسنل نصب در هنگام رگلاژ درب و پنجره دوجداره مشکلاتی بوجود می آید که این مشکلات عملکرد مناسب درب و پنجره دوجداره را مورد ایراد قرار می دهد.

از جمله این مشکلات می توان به ورود سرما از اطراف لنگه های بازشو پنجره دو جداره ، مشکلاتی در عمل باز و بست درب و پنجره UPVC ، باز نشدن دستگیره ، عدم عملکرد صحیح یراق آلات و مشکلاتی در تغییر حالت های بازشو به یکدیگر (تغییر حالته تک حالته به دو حالته) اشاره کرد.

با استفاده از رگلاژ مناسب درب و پنجره دوجداره UPVC ، می توان تا ۹۰ درصد این مشکلات را حل کرد.

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره UPVC

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره UPVC

  1. ابتدا باید کاور لولای پنجره را خارج کرد ، برای این کار ابتدا پنجره را باز کرده سپس با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار آلن ، باید کاور آن را آزاد و جابجا کرد .
  2. در این حالت جهت رگلاژ ، لنگه بازشو پنجره دوجداره باید در محور افقی و عمودی جابجا شود ، برای حرکت در محور افقی با استفاده از آچار آلن ۵ میلیمتری ، پیچ رگلاژی را که بصورت افقی است باز و بسته باید کرد ، با باز و بسته کردن پیچ رگلاژی لنگه بازشو پنجره UPVC به صورت افقی حرکت می کند و جابجا می گردد ، تا زمانی باید پیچ را حرکت داد که با بسته شدن لنگه بازشو در جهت افقی ، عدم انطباق به شکل کامل برطرف گردد و رگلاژ صحیح ایجاد شود .
  3. به طور دقیق جهت رگلاژ عمودی ، باید از پیچ بالا لولای ۳D و آچار آلن ۴ میلیمتری استفاده شود ، ابتدا کاور لولای پنجره دو جداره را باید باز کرد و با استفاده از آچار آلن، پیچ را برگرداند ، با چرخاندن ساعتگرد پیچ ، لنگه بازشو به سمت بالا و در صورت چرخاندن آن در خلاف جهت ، به سمت پایین حرکت خواهد کرد ، رگلاژ هر دو جهت افقی و عمودی را بصورت موازی باید انجام شود تا به حالت مناسب و صحیح باز و بسته شدن برسد و به طور کامل رگلاژ گردد .

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره UPVC

نکته : تعمیر پنجره دوجداره و رگلاژ پنجره دوجداره باید به تعمیرکار و افراد خبره و متخصص سپرده شود تا از ایرادات بعدی آن جلوگیری شود و تعمیرات به بهترین شکل صورت گیرد،لازم به ذکر است که انجام تعمیرات پنجره یو پی وی سی هزینه و وقت نسبتا کمتری نسبت به تعمیر پنجره الومینیومی دارد ، به همین منظور برای تعمیر و رگلاژ پنجره خود سعی کنید با یک تعمیرکار و سرویس کار ماهر و کاربلد تماس بگیرید.

چرا باید رگلاژ پنجره دو جداره را انجام دهیم؟

  • اگر پنجره دو جداره UPVC در زمان نصب به خوبی و به صورت صحیح توسط افراد کارآزموده نصب شود نیازبه رگلاژ نمودن را تا حد زیادی کاهش میدهد،که البته باز هم بعد از حدود یک سال تا یک سال و نیم در بعضی از موارد احتیاج به رگلاژ دارد تا به خوبی روزهای اول عمل کنند و عایق شود، اما اگر پنجره در زمان نصب به صورت صحیح نصب نگردد.
  • زمان یک سال تا یک سال و نیمی که استاندارد میباشد بسیار کاهش پیدا میکند.
  • درمواردی دیده شده که بعد ازگذشت یک ماه از نصب پنجره نیاز به رگلاژ است!
  • که این نشان از اهمیت نصب پنجره ودقت در نصب آن می باشد.
  • بطور کل رگلاژ پنجره می بایست بعد از گذشت مدتی انجام شود.
  • و نمی توان گفت پنجره ای که بعد از یک سال و یا یک سال و نیم نیاز به رگلاژ پیدا میکند
  • دارای نقص است، چرا که میتوان عملکرد پنجره را در عایق بودن آن بهبود بخشید.

 

دلایل رگلاژ پنجره دوجداره

جلوگیری کردن از تبادل حرارتی، ورود گرد و غبار و آلودگی های صوتی به داخل فضااز جمله دلایلی است که موجب تعویض پنجره قدیمی با پنجره UPVC و انتخاب درب و پنجره دوجداره می شود. این عملکرد علاوه برکیفیت اجزاء مصرفی(پروفیل پنجره UPVC، شیشه دوجداره، یراق آلات) به کیفیت فرآیندتولید و نحوه نصب نیز وابسته است. از آن جهت که زمان انجام این دو کار نباید فاصله ای بین لنگه بازشو و قاب در زمان تولید و پنجره دوجداره و دیواردر زمان نصب، باقی بماند که البته هردوی آنها قابل حل کردن می باشد. برایاشکال اول از رگلاژ لولای پنجره دوجداره و برای اشکال دوم از فوم و چسب مخصوص برای درزگیری استفاده می شود.

رگلاژنشدن یراق آلات پنجره دوجداره باعث به وجود آمدن مشکلا تی از قبیل سختی در باز و بسته کردن پنجره های دو جداره، عدم روان حرکت کردن دستگیره، فاصله پیداکردن میان لنگه بازشو و فریم، اختلال در تغییر حالت های بازشو (حالت دوم به حالت اول در پنجره دوحالته) برای درب و پنجره دوجداره و عملکرد نامطلوب آن می شود.

مهمترین نقشی که درب و پنجره UPVC در ساختمان عایق بندی دارد در مقابل سرما و گرما و همچنین آلودگی های صوتی می باشد. با این همه در برخی از موارد به علت نصب نادرست پنجره UPVC دوجداره و یا اهمال پرسنل نصب در هنگام رگلاژ درب و پنجره دوجداره مشکلا تی بوجود می آید که این مشکلات عملکرد مناسب درب و پنجره دوجداره را مورد نقص قرار می دهد. از جمله این مشکلات ورود سرما از اطراف لنگه های بازشو پنجره دو جداره، به وجود آمدن اشکالاتی در عمل باز و بست درب و پنجره UPVC، باز نشدن دستگیره، عمل نکردن صحیح یراق آلات و مشکلا تی در تغییر حالتهای بازشو به یکدیگر(تغییر حالته تک حالته به دو حالته) اشاره کرد. با استفاده از رگلاژ مناسب درب و پنجره دوجداره UPVC، می توان تا ۹۰ درصد این مشکلات را کاهش داد. در ادامه نحوه رگلاژ مناسب لولای ۳D را بیان خواهیم کرد تا با آن آشنا شوید.

عدم رگلاژ پنجره دوجداره UPVC

باید دقت کنید که عدم رگلاژ یراق آلات درب و پنجره دوجداره سبب مشکلاتی از قبیل سختی در باز و بسته شدن درب و پنجره upvc  و الومنیومی ، عدم حرکت روان دستگیره ، مشکلات در تغییر حالت های بازشو (حالت دوم به حالت اول در پنجره دوحالته) و  فاصله افتادن میان لنگه بازشو و فریم و عملکرد نامناسب آن شود، البته با رگلاژ مناسب درب و پنجره دوجداره UPVC و الومینیومی، می توان تا حدود زیادی (۹۰ درصد) این مشکلات را حل کرد.

همچنین رگلاژ شیشه ، یکی از مهمترین عوامل برای درست بسته شدن درب و پنجره دوجداره می باشد.

در رگلاژ مواردی مانند : شیشه ، لولا ها ، زاماک ، اسپانولیت ، لاستیک و غیره بررسی می شود و تمامی موارد فوق به درستی تنظیم میگردد و از زیر شیشه مخصوص استفاده می شود تا کارایی لازم به پنجره و درب دوجداره بازگردد و باید توجه کنید که تعمیر پنجره upvc  و رگلاژپنجره upvc  و آلومینیوم لازمه آسایش شما در فصل سرما و گرما می باشد.

وین کار بهترین تولید کننده درب و پنجره UPVC و با بالاترین کیفیت و خدمات ، ضمن استفاده از با کیفیت ترین انواع پروفیل پنجره آماده خدمت رسانی به هموطنان می باشد.