۲۳ دی ۱۳۹۷

رگلاژ پنجره دوجداره UPVC مهمترین نقش درب و پنجره UPVC در ساختمان عایق بندی در برابر سرما و گرما و همچنین آلودگی های صوتی می باشد.

با این حال در برخی از موارد به علت نصب نادرست پنجره UPVC دوجداره و یا سهل انگاری پرسنل نصب در هنگام رگلاژ درب و پنجره دوجداره مشکلاتی بوجود می آید که این مشکلات عملکرد مناسب درب و پنجره دوجداره را مورد ایراد قرار می دهد.

از جمله این مشکلات می توان به ورود سرما از اطراف لنگه های بازشو پنجره دو جداره ، مشکلاتی در عمل باز و بست درب و پنجره UPVC ، باز نشدن دستگیره ، عدم عملکرد صحیح یراق آلات و مشکلاتی در تغییر حالت های بازشو به یکدیگر (تغییر حالته تک حالته به دو حالته) اشاره کرد.

با استفاده از رگلاژ مناسب درب و پنجره دوجداره UPVC ، می توان تا ۹۰ درصد این مشکلات را حل کرد.

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره UPVC

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره UPVC

  1. ابتدا باید کاور لولای پنجره را خارج کرد ، برای این کار ابتدا پنجره را باز کرده سپس با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار آلن ، باید کاور آن را آزاد و جابجا کرد .
  2. در این حالت جهت رگلاژ ، لنگه بازشو پنجره دوجداره باید در محور افقی و عمودی جابجا شود ، برای حرکت در محور افقی با استفاده از آچار آلن ۵ میلیمتری ، پیچ رگلاژی را که بصورت افقی است باز و بسته باید کرد ، با باز و بسته کردن پیچ رگلاژی لنگه بازشو پنجره UPVC به صورت افقی حرکت می کند و جابجا می گردد ، تا زمانی باید پیچ را حرکت داد که با بسته شدن لنگه بازشو در جهت افقی ، عدم انطباق به شکل کامل برطرف گردد و رگلاژ صحیح ایجاد شود .
  3. به طور دقیق جهت رگلاژ عمودی ، باید از پیچ بالا لولای ۳D و آچار آلن ۴ میلیمتری استفاده شود ، ابتدا کاور لولای پنجره دو جداره را باید باز کرد و با استفاده از آچار آلن، پیچ را برگرداند ، با چرخاندن ساعتگرد پیچ ، لنگه بازشو به سمت بالا و در صورت چرخاندن آن در خلاف جهت ، به سمت پایین حرکت خواهد کرد ، رگلاژ هر دو جهت افقی و عمودی را بصورت موازی باید انجام شود تا به حالت مناسب و صحیح باز و بسته شدن برسد و به طور کامل رگلاژ گردد .

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره UPVC

نکته : تعمیر پنجره دوجداره و رگلاژ پنجره دوجداره باید به تعمیرکار و افراد خبره و متخصص سپرده شود تا از ایرادات بعدی آن جلوگیری شود و تعمیرات به بهترین شکل صورت گیرد،لازم به ذکر است که انجام تعمیرات پنجره یو پی وی سی هزینه و وقت نسبتا کمتری نسبت به تعمیر پنجره الومینیومی دارد ، به همین منظور برای تعمیر و رگلاژ پنجره خود سعی کنید با یک تعمیرکار و سرویس کار ماهر و کاربلد تماس بگیرید.

 

عدم رگلاژ پنجره دوجداره UPVC

باید دقت کنید که عدم رگلاژ یراق آلات درب و پنجره دوجداره سبب مشکلاتی از قبیل سختی در باز و بسته شدن درب و پنجره upvc  و الومنیومی ، عدم حرکت روان دستگیره ، مشکلات در تغییر حالت های بازشو (حالت دوم به حالت اول در پنجره دوحالته) و  فاصله افتادن میان لنگه بازشو و فریم و عملکرد نامناسب آن شود، البته با رگلاژ مناسب درب و پنجره دوجداره UPVC و الومینیومی، می توان تا حدود زیادی (۹۰ درصد) این مشکلات را حل کرد.

همچنین رگلاژ شیشه ، یکی از مهمترین عوامل برای درست بسته شدن درب و پنجره دوجداره می باشد.

در رگلاژ مواردی مانند : شیشه ، لولا ها ، زاماک ، اسپانولیت ، لاستیک و غیره بررسی می شود و تمامی موارد فوق به درستی تنظیم میگردد و از زیر شیشه مخصوص استفاده می شود تا کارایی لازم به پنجره و درب دوجداره بازگردد و باید توجه کنید که تعمیر پنجره upvc  و رگلاژپنجره upvc  و آلومینیوم لازمه آسایش شما در فصل سرما و گرما می باشد.

وین کار بهترین تولید کننده درب و پنجره UPVC و با بالاترین کیفیت و خدمات ، ضمن استفاده از با کیفیت ترین انواع پروفیل پنجره آماده خدمت رسانی به هموطنان می باشد.