۲۱ مهر ۱۳۹۹

نحوه ساز و کار پنجره دوجداره در جلوگیری از گرما و سرما

حتما شما هم شنیده اید که پنجره های دوجداره تاثیر زیادی بر روی کاهش مصرف انرژی دارد ولی نمی دانید که پنجره دوجداره چگونه از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. با وارد شدن به فصل زمستان افراد به دنبال روش هایی هستند که خانه را گرم تر نگه داشته و مصرف انرژی را کاهش دهند.

پنجره دوجداره به جهت ظاهر زیبا و تاثیر بالای آن بر روی کاهش سر و صدا و کاهش انرژی بسیار محبوب شده و فروش بالایی را در بازار به خود اختصاص داده است. بنابراین می توانید با نصب پنجره های دوجداره در ساختمان علاوه بر کاهش مصرف انرژی، تغییر چشمگیری نیز دردکوراسیون خود ایجاد نمایید. در این مطلب به بررسی نحوه جلوگیری از هدر رفت انرژی توسط پنجره دوجداره میپردازیم.

 

نحوه عملکرد پنجره دوجداره در هدر رفت گرما

 

نحوه عملکرد شیشه های پنجره دوجداره در جلوگیری از هدر رفت انرژی

در پنجره های قدیمی از یک لایه شیشه استفاده می شود، در حالی که در پنجره های دوجداره دو لایه شیشه مورد استفاده قرار می گیرد. در بین این دو لایه شیشه یک لایه هوا یا گاز وجود دارد که باعث عایق شدن این پنجره ها در برابر ورود و خروج هوا می شود. همچنین ضخامت این شیشه ها بالا بوده و مانع از ورود و خروج هوا می شود.

وظیفه گاز آرگون در پنجره دوجداره برای جلوگیری از هدر رفت گرما

برای این که گرما و یا سرما از پنجره شما به خارج هدایت نشود، به یک صفحه برای هدایت و یا انتقال از آن نیاز است. پنجره های دوجداره تشکیل شده از دولایه شیشه بوده که در وسط آن گاز آرگون وجود دارد. آرگون هدایت حرارتی ضعیفی داشته و حرارت به سمت دیگر شیشه منتقل نمی شود. از این رو با خرید و نصب پنجره های دوجداره از هدر رفت گرما در زمستان جلوگیری میکنید.

تاثیر قاب پنجره دوجداره در جلوگیری از هدر رفت گرما

قاب های این پنجره ها از یک لایه یو پی وی سی تشکیل شده که به خوبی بر روی شیشه ها قرار گرفته و با پوشش دهی کامل شیشه ها و اطراف پنجره ها، مانع از هدر رفتن انرژی می شود. روکش یو پی وی سی پنجره دوجداره نیاز به رنگ کاری نداشته و این ویژگی این محصول بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

وجود پوشش منعکس کننده e در پنجره های دوجداره

بهترین پنجره دوجداره از تکنولوژی به نام پوشش منعکس کننده E استفاده می کنند. این نوع تکنولوژی ها از جمله دیگر روش هایی است که مانع از هدر رفتن انرژی در پنجره های دوجداره می شود. پوشش E مخفف شده نشر کم است.

این شیشه در کنترل حرارت در داخل و خارج از خانه کاربرد دارد. به عبارتی این لایه پوششی باعث می شود که سطح شیشه هوای دریافت کرده را بازتاب کرده و از این طریق باعث کاهش مصرف انرژی خواهد شد.

قیمت پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره به دلیل ساختاری خاص و مقاوم، نسبت به سایر پنجره ها گران تر است. ولی این پنجره ها تاثیر زیادی بر روی میزان مصرف انرژی ساختمان شما داشته است. بزرگترین مزیت پنجره UPVC دوجداره در جلوگیری از هدر رفت انرژی و گرما است. در نتیجه میتوان گفت که با نصب انواع پنجره دوجداره بسیاری از هزینه های انرژی ساختمان شما به صرفه خواهد شد.