۱۹ آبان ۱۳۹۹

انواع توری پنجره

انواع توری پنجره دوجداره از محصولات کاربردی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و حشرات به داخل خانه می باشد. این توری ها که به توری پشه بندی نیز معروف است، در خانه و یا محل کار نصب می شود. انواع توری پنجره بر روی تمام مدل های پنجره های آلومینیومی، پنجره دوجداره به راحتی نصب میشوند.

با ورود به فصل تابستان نیاز به توری هر چه بیشتر حس شده و حشرات به خانه هجوم می آورند. توری ها از نظر جنس با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه مطلب به بررسی مشخصات فنی انواع توری های پنجره، ساخت و نحوه نصب آنها میپردازیم.

 

توری پنجره،توری پنجره آهنربایی

 

توری پنجره یو پی وی سی

توری های یو پی وی سی با استفاده از فایبرگلاس تولید شده و از فناوری پیشرفته و جدیدی برای ساخت این توری استفاده می کنند. پنجره های یو پی وی سی گرد و غبار و آلودگی را از خود عبور نداده و با نصب توری بر روی قاب آن تاثیرات و ویژگی های این پنجره ها چندین برابر خواهد شد.

توری پنجره پلیسه ای

توری پلیسه ای که به آن توری آکاردئونی نیز می گویند، بهترین مدل توری بوده و برای تمامی پنجره ها مورد استفاده قرار می گیرد. این توری ها به صورت کرکره ای باز و بسته شده نیازی به لولا و فنر ندارد. سبک طراحی توری یو پی وی سی پلیسه ای باعث افزایش مقاومت این توری ها شده و به راحتی خراب و یا پاره نخواهد شد. این توری ها را می توان به دو صورت چپ به راست و یا راست به چپ نصب کرد.

 

توری پنجره پلیسه ای

 

توری پنجره مگنتی

توری مگنتی یا توری آهنربایی تمامی ویژگی های توری پلیسه ای را داشته ولی با این فرق که توری پلیسه ای قابل جدا شدن نبوده اما این توری را می توان به راحتی از پنجره باز کرد. ابعاد و اندازه های توری مگنتیک متفاوت بوده و نصب راحتی دارد. توری مگنتیک از آن جا که دارای قفل مگنتی است به صورت خودکار بسته شده و به دلیل مقاومت بالا، احتمال پارگی وجود دارد.

 

توری پنجره مگنتی، توری آهنربایی

 

توری پنجره رولینگ

توری رولینگف یک توری ای متحرک با قاب ثابت می باشد. این توری به صورت کرکره ای باز و بسته می گردد و برای پنجره هایی که از یک سو باز می گردند، به شکل عمودی از بالا به پایین باز می شود. این پنجره ها بسیار باکیفیت بوده و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

توری ریلی پنجره

توری ریلی همان طور که از نام آن پیداست، برای پنجره های ریلی مورد استفاده قرار می گیرد. قاب این توری روی پنجره ریلی نصب شده و حرکت می نماید. توری ریلی به فضایی از پیش تعیین شده بر روی قاب پنجره نیاز دارد. این توری قابلیت باز و بسته کردن از راست یا چپ را خواهد داشت.

توری لولایی

توری لولایی به وسیله لولا باز و بسته می شود. باز و بسته شدن این توری ها مانند پنجره های معمولی بوده و برای باز و بسته شدن نیاز به فضای زیادی دارد. این توری عمری طولانی نداشته و لولای آن به تعمیر نیاز پیدا می کند.

 

توری لولایی برای پنجره

 

توری پنجره آلومینیومی

توری آلومینیومی مدل های مختلفی دارد. این توری از جنس آلومینیوم بوده و به شکل ثابت، ریلی و لولایی به بازار عرضه می شود. این توری در طی زمان تغییر رنگ داده و دید راحتی به بیرون ندارد به همین دلیل از این توری کمتر استفاده می گردد.

توری گالوانیزه

توری پنجره گالوانیزه محصولی بسیار مقاوم و بادوام است. این توری در مکان هایی که دمای آن به صورت شدید و ناگهانی تغییر می کند، بسیار مناسب می باشد زیرا این توری در برابر تغییرات دمایی مقاوم است. توری گالوانیزه در برابر زنگ زدگی مقاوم بوده و تغییر رنگ نمی دهد.

توری پنجره امنیتی

توری های امنیتی از توری های معمولی انعطاف پذیرتر است و دارای قاب مقاوم و ضدزنگ از جنس فولاد می باشد. این توری در مقابل ضربه های احتمالی بسیار مقاوم بوده و در صورتی که جسم سنگین و سخت نیز به آن ضربه بزند هیچ آسیبی نخواهد دید.

نصب انواع توری پنجره دوجداره

نصب توری پنجره نیاز به تخصص داشته و باید مراحل آن به صورت کامل آموزش داده شود. در صورتی که تخصصی در زمینه نصب توری ندارید بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید تا مقاومت این توری ها افزایش یافته و نمای بهتری داشته باشد.

قیمت توری پنجره دوجداره

توری های پنجره دوجداره هر کدام با دیگری تفاوت داشته و در طرح ها و رنگ های متفاوتی وارد بازار می شود به همین دلیل قیمت ثابتی را برای این توری ها نمی توان در نظر گرفت و عواملی همچون ضخامت توری، ابعاد آن، کیفیت ساخت و … بر روی قیمت توری پنجره دوجداره تاثیرگذار است.