31 مارس 2019

توری پنجره های دوجداره UPVC

توری پنجره  دوجداره شما را در برابر حشرات موزی و همچنین گرد و غبار محافظ می کند. انواع توری پنجره دوجداره اکنون در بازار موجود می باشد و شما می توانید بسته به میزان بودجه خود اقدام به خرید این نوع از توری های کنید.

 توری پنجره های دوجداره UPVC

جنس توری های  UPVC

توری UPVC از نوع خاصی از الیاف فایبر گلاس با فناوری نوین ساخته می شود که ضد گردوغبار می باشد و دید را به طور چشمگیری کاهش نمی دهند. نوع توری رولی یا پلیسه می باشد که در پشت فریم پنجره جمع شده فریم این توری نازک و هماهنگ با پنجره است.ظاهر ساختمان را از حالت اولیه خارج نکرده،جلوی دید و نور را هم نمی گیرد. قاب توری های پنجره UPVC یا با پروفیل UPVC ساخته می شود که برای تقویت بیشتر،داخل پروفیل گالوانیزه استفاده می شود و یا از جنس آلومینیوم می باشد.که هماهنگ با رنگ پنجره ها رنگ می شوند.

 

انواع توری پنجره دو جداره UPVC

  • توری پنجره رولینگ
  • توری پنجره پلیسه یا توری اکاردئونی
  • توری پنجره آلومینیومی
  • توری پنجره ثابت

توری پنجره های دوجداره UPVC

توری پنجره رولینگ 

یکی از انواع توری های پر استفاده در صنعت درب و پنجره دوجداره  UPVC  توری رولینگ می باشد این توری در اشکال مختلفی در بازار موجود می باشد.

انواع توری رولینگ :

توری رولینگ عمودی :

حرکت باز شو به این صورت می باشد که  توری از پایین مانند کرکره به سمت بالا حرکت می کند.

توری رولینگ افقی :

 حرکت این توری پنجره به این صورت می باشد که به دوطرف حرکت می کند.

 

توری پلیسه ای

این توری به  اسم توری آکاردئونی نیز شناخته شده می باشد توری پلیسه ای از جنس فایبرگلاس بوده و به آسانی قابل شستشو می باشد توری پلیسه ای به دلیل جمع شده هماننده کرکره آکاردئونی به این اسم نیز شناخته شده می باشد توری پلیسه دارای عمر بالایی می باشد و به آسانی خراب نمی شود.

 

توری پنجره آلومینیومی

این توری از توری های قدیمی پنجره می باشد که به صورت ثابت روی پنجره قرار می گرفت این توری های بعد از مدت زمان اندکی تحت تاثیر شرایط آب و هوایی قرار می گرفته و سوراخ می شدند در برخی از موارد به دلیل مجاورت با آب زنگ زده و شکل ظاهری آنها نیز از بین می رفت توری پنجره آلومینیومی قابل باز و بسته شدن نبود البته در برخی از موارد این توری ها با استفاده از ریل هایی که برای آنها تعبیه می شد باز و بسته می شدند.

 

توری ثابت

توری فیکس یا توری ثابت ، همانطور که نام آن مشخص است . به صورت دائم بر روی فریم درب و یا پنجره به وسیله پیچ نصب میشود و در جایی استفاده می شود که به صورت دائم میخواهیم توری روی پنجره باشد تا از ورود جانواران مزاحم جلوگیری شود.

 

مزایای توری پنجره دوجداره

توری های پنجره دو جداره دارای نسبت به توری پنجره آلومینیومی دارای مزیت های زیادی می باشند که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد :

  • عمر بالاتری دارند.
  • قابل جدا شدن از پنجره می باشند.
  • به سادگی توسط یک پارچه نمناک تمیز می شوند.
  • مناسب هر آب و هوا می باشند.
  • می تواند از ورود انواع جشرات موزی جلوگیری کند.