۰۳ اسفند ۱۳۹۸

پنجره دوجداره کشویی

این نوع از پنجره ها در محیط‌ های مختلفی قابل نصب و استفاده هستند . پنجره های دو جداره کشویی یکی از مدل های پنجره دوجداره upvc است .

پنجره‌های کشویی آلومینیومی، عملکردی شبیه به پنجره‌های دولنگه دارند ، با این تفاوت که به جای حرکت عمودی ، به صورت افقی حرکت می‌کنند . نصب و تغییر این نوع پنجره‌ها در هر نوع ساختمانی قابل اجرا است ، اما بهتر است آن‌ها را براساس ویژگی‌های ساختمان خود انتخاب کنید .

علت محبوبیت زیاد این نوع پنجره و انواع مختلف آن را در ادامه این مطلب برای شما عزیزان توضیح می دهیم .

 

پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره کشویی

 

انواع پنجره‌های دوجداره کشویی آلومینیومی از نظر نحوه باز شدن دارای دو نوع کلی است:

  1. یک لنگه بازشو : که تنها یکی از لنگه های پنجره ، به صورت کشویی باز میشود
  2. دو لنگه بازشو : هر دو لنگه ی پنجره قابلیت باز شدن را به صورت کشویی دارند.این نوع از پنجره های دو لنگه باز شو برای فضاهای که نیازمند گردش بیشتر هوا هستند برای مثال اتاق هایی که تنها یک پنجره دارند بسیار کاربردی است.

 

از دیگر کاربردهای این نوع از پنجره ها در آشپزخانه است وقتی محل قرار گرفتن پنجره در بالای سینک ظرفشویی یا کابینت ها باشد . راحتی باز و بست کردن پنجره های کشویی استفاده از آن را در اتاق خواب ها و آشپزخانه ها بسیار ایده آل کرده است . چون در هنگام باز و بستن این پنجره ها هیچ فضای داخلی و خارجی اشغال نمیشود .

ما در شرکت وین کار می توانیم پنجره های دو جداره ی کشویی و دو جداره را با هم ترکیب کنیم . که در ادامه به چند مورد از این ترکیبات اشاره می کنیم:

  1. پنجره دو لنگه کشویی در بالا
  2. پنجره دو لنگه کشویی در پایین
  3. پنجره دو لنگه کشویی با ابعاد یکسان
  4. پنجره دو لنگه کشویی کوچک و بزرگ

 

میزان عایق بندی پنجره دوجداره کشویی

پنجره upvc دوجداره کشویی عایق بدلیل وجود حالت ریلی و منافذ بین غلطک ها از عایق بندی کمتری نسب به دیگر حالت های بازشو پنجره دوجداره دارد. اما در عین حال نسبت به پنجره های قدیمی آهنی، چوبی و یا آلومینیومی از عایق بندی بالاتری برخوردار است.

اگر بدنبال عایق بندی نزدیک به ۱۰۰ درصدی از درب و پنجره خود هستید بهتر از پنجره دوحالته، تک حالته و یا فولکس واگنی استفاده کنید. البته در برخی موارد مانند وجود شیرآلات ظرفشویی و یا کابینت ناگزیر هستید که از پنجره دوجداره کشویی استفاده کنید

مناطق قابل استفاده از پنجره دوجداره کشویی آلومینیومی

پنجره‌های دوجداره کشویی برای مناطقی با آب و هوای معتدل بسیار مناسب هستند. استفاده از این نوع پنجره ها به دلیل آنکه به راحتی باز و بسته می‌شوند، هنگام استفاده از تهویه طبیعی و آب و هوای بیرون از ساختمان بسیار مطلوب است

اگر در مناطق با سر و صدا، گرد و خاک زیاد، هوای خیلی گرم و یا هوای خیلی سرد هستید استفاده از پنجره دوجداره کشویی به هیچ عنوان مناسب نیست و نیازهای شما را برآورده نمی‌کند چرا که پنجره‌های کشویی نسبت به پنجره‌های لولایی، حدود ۲۰ درصد عایق‌بندی کمتری دارد و به همین دلیل برای اینطور مناطق به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

اگر در این‌طور مناطق زندگی می‌کنید و مجبور به استفاده از پنجره دوجداره کشویی هستید، بهتر است، نوعی را بخرید که دارای یراق فولکس واگنی باشد. این نوع یراق ها دارای عایق‌بندی استانداردی هستند و نصب آن‌ها از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند.

اما پنجره های دو جداره برای ورودی تراس به اتاق خواب‌ها، ورودی تراس یا حیاط به آشپزخانه، ورودی حیاط به پذیرایی، ورودی ساختمان به سمت استخر و سایر مکان‌های اینچنینی مناسب است.

 

 عایق‌بندی پنجره های upvc

این نوع پنجره های دوجداره کشویی از عایق‌بندی کمتری نسب به سایر انواع پنجره‌های دوجداره برخوردار است به این دلیل که این پنجره ها حالت ریلی دارند و منافذ موجود در بین غلطک‌ها و حالت های بازشوی آن‌ها بیشتر است اما  استفاده از این نوع پنجره‌های دوجداره به جای پنجره های قدیمی آهنی، چوبی یا آلومینیومی به دلیل داشتن عایق‌بندی بیشتر، مناسب‌تر است

برای آب بندی و عایق بندی بهتر پنجره کشویی دوجداره، یک راه حل کم هزینه تری وجود دارد که می‌توانید شما می توانید بهترین برند پنجره دو جداره رو از شرکت وین کار بخواهید برای این کار از نوارهای هوابندی و درزگیرهای مویی استفاده کنید و آن‌ها را در فاصله بین لنگه و فریم کشویی قرار دهید. این کار باعث افزایش عایق‌بندی پنجره های کشویی می‌شود.

 

پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره کشویی

 

ابعاد استاندارد پنجره دوجداره کشویی

در تعیین عرض و ارتفاع لنگه بازشو در پنجره دوجداره کشویی این نکته را مدنظر قرار دهید که عرض لنگه بازشو، حداقل باید یک سوم ارتفاع باشد. این تناسب بدلیل جلوگیری از افتادن لنگه و خارج شدن آن از ریل است.

 

نظافت پنجره دوجداره کشویی

برای نظافت پنجره دوجداره کشویی، ابتدا باید لنگه بازشو را از چارچوب فریم کشویی خارج کرد. برای بیرون آوردن لنگه کشویی بازشو، ابتدا پیچ قطعه گردگیری که در قسمت بالای لنگه بازشو است را باز می کنیم و گردگیر را از لنگه جدا می کنیم. سپس لنگه بازشو را به به سمت بالا بلند می کنیم و آن را از ریل پایین خارج می کنیم.

هنگام در آوردن لنگه کشویی احتیاط کنید که بدلیل سنگینی وزن شیشه دوجداره و لنگه از دست خارج نشود و سقوط نکند.

 

در چه شرایطی بهتر است از پنجره ی کشویی آلومنیومی استفاده کرد؟

بسته به شرایط موقعیت ساختمان و شرایط منطقه زندگی استفاده از پنجره دوجداره کشویی و آلومنیومی شرایط استفاده از آن متفاوت است. البته سلیقه و انتخاب شما از پنجره ها حرف اول انتخاب است.

دلیل محبوبیت این پنجره ها در بین عموم و سازندگان ان است که دوجداره است و هنگام باز و بسته شدن فضای اضافه‌ای اشغال نمی‌کند، پنجره ی  کارآیی این پنجره بسیار آسان‌تر از سایر انواع  اگر می‌خواهید در مکانی که جای کافی برای باز و بسته شدن لنگه پنجره وجود ندارد، پنجره دوجداره نصب کنید،‌ بهتر است نوع کشویی را از بین انواع دیگر انتخاب کنید.

نوع کشویی درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی به دلیل داشتن شیشه‌های سرتاسری نوردهی بالایی دارد. همچنین به دلیل سبک باز و بسته شدن‌شان، برای مکان‌هایی که نیاز به عبور و مرور مداوم هوا دارند، بسیار مناسب است.