07 آوریل 2021

آیا تاکنون به این پرسش که “طریقه درآوردن پنجره دوجداره ریلی چگونه است” برخورد کرده‌اید؟ امروزه پنجره‌های دوجداره ریلی در ردیف پرطرفدارترین پنجره‌ها قرار گرفته‌است و قیمت پنجره دوجداره ریلی نسبت به بقیه پنجره ها قیمت بالاتری دارد .

تنها مشکل زمانی ایجاد می‌شود، که شما نیاز به تعویض شیشه‌های خود و یا تمیزکردن پنجره‌های‌تان داشته باشید، آن وقت نیاز است که کسی با هزینه هنگفت به کمک شما بیاید، اما شما می توانید تنها برای یک بار با خواندن این مقاله، در صورت نیاز خودتان دست به کار شوید.

در این جا ما در ابتدا سعی کرده ایم، دید کلی از پنجره های دو جداره ریلی به شما بدهیم و در ادامه طریقه درآوردن پنجره دوجداره ریلی را به طورکامل توضیح داده‌ایم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تعریف کلی از پنجره های ریلی

عملکرد کلی پنجره‌‌های کشویی به صورتی است، که بر روی تعدادی چرخ، لنگه متحرکی قرار گرفته‌‌است. این چرخ‌ها در مسیر یک ریل حرکت می کنند، و از طریق غلطتک‌ها به صورت افقی بسته و باز می‌شوند.

دو نوع پنجره دو جداره داریم، که پنجره یک لنگه بازشو و پنجره دو لنگه باز شو دو نوع از پنجره‌های دوجداره می‌باشند، پنجره یک لنگه بازشو همان‌ طور که از نامش پیداشت یکی از لنگه‌های پنجره باز و بسته می‌شود و در نوع دوم هر دو لنگه پنجره به صورت کشویی باز و بسته می شود، که طریقه در اوردن پنجره دو جداره ریلی در هر دو نوع یکسان است.

اجزای اصلی پنجره‌های دوجداره ریلی را بشناسید

اجزای اصلی پنجره‌های دوجداره ریلی

پروفیل UPVC به عنوان عایق برای حرارت و صدا، یراق آلات که از پنجره در برابر خوردگی محافظت کرده و باعث استحکام آن می شود و شیشه های دوجداره که نسبت به دیگر شیشه ها در برابر تغییرات دما و آلودگی مقاوم تر‌اند.

معایب و مزایای پنجره دو جداره کشویی

بیشتر پنجره‌ دوجداره ریلی، به دلیل عایق بندی مناسبی که دارند، برای بالکن برج های مسکونی و یا تراس منازل استفاده می‌شوند، زیرا این نوع پنجره‌ها علاوه بر اینکه باعث می‌شوند دید کاملی نسبت به فضای بیرون داشته باشید، فضای بسیار کمی را در منزل شما اشغال می کنند.

این نوع پنجره با قیمت نسبتا مناسبی که دارند، به راحتی باز و بسته می‌شوند و شما می توانید با دانستن طریقه درآوردن پنجره دوجداره ریلی کار خود را در مواقع لزوم آسان کنید.

پنجره‌های دو جداره به دلیل آب‌بندی خاصی که دارند، نصب آن‌ها در مناطق پر سر‌ و صدا و همچنین مناطقی که گرد و خاک فراوانی دارند، توصیه نمی‌شود، که در طول مقاله به مشکلاتی که سبب می شود نیاز به تعویض پنجره ها داشته باشیم اشاره می‌‌کنیم.و در ادامه مطلب طریقه درآوردن پنجره دو جداره ریلی را نیز شرح می دهیم.

چه زمانی نیاز به درآوردن پنجره داریم

مراحل بازکردن پنجره دوجداره ریلی

ممکن است شیشه‌های پنجره در آب و هوای بد صدمه ببینند و خرد شوند و یا بر روی شیشه ترک وجود داشته باشد، همچنین چهارچوب پنجره های ریلی با گذشت زمان فرسوده می شوند و یا امکان دارد چفت و بست درها آسیب ببینند و نیاز به تعویض داشته باشند.

پس نیاز است طریقه درآوردن پنجره دوجداره ریلی را بدانیم تا در صورت نیاز آن را تعویض کنیم.

قیمت پنجره دوجداره هافمن به صورت آنلاین چگونه محاسبه می شود؟

مراحل بازکردن پنجره دوجداره ریلی

در قسمت بالای لنگه‌ی بازشو یک پیچ قطعه گردگیری وجود دارد، ابتدا آن را باز کرده تا بتوانیم لنگه بازشو را از چارچوب خارج کرده و با بالا کشیدن لنگه بازشو، حال لنگه بازشو آن را از ریل خارج می‌کنیم.

در مطلب زیر طریقه درآوردن پنجره دوجداره ریلی را مفصل تر شرح می‌دهیم:

  • گام اول

در گام نخست نیاز است، که اطراف پنجره را خالی ازهرگونه وسیله نظیر: پرده و یا چراغ کنید، و جعبه ابزارتان را در کنار خو‌‌د قرار دهید.

  • گام دوم

درمرحله دوم سعی کنید درب پنجره را تا جایی به سمت بالا بکشید که چرخ هایی که در بخش انتهایی درب قرار گرفته‌اند، از شیار درب پنجره خارج شوند. توجه داشته باشید امکان دارد در طول انچام این کار به پیچ گوشتی نیاز داشته باشید.

  • گام سوم

حال درب را بالا نگه دارید، سپس آن را به سمتی که چرخ ها خارج شده اند هل دهید و تا جایی به سمت جلو بکشید، تا درب پنجره بتواند از قاب خود جدا شود. البته بسته به نوع درب هاو نحوه عملکردشان، خارج کردن هرکدام مقداری متفاوت است.

  • گام چهارم

درب باز شده را روی میز جهت انجام کار قرار دهید. احتیاط کنید، و مراقب سنگینی وزن شیشه باشید، که در حین انجام کار سقوط نکند و از دست‌تان رها نشود.

گاهی اوقات برای تان پیش آمده است که نمی توانید به راحتی پنجره تان را باز و بست نمایید به همین خاطر پیشنهاد می کنیم به منظور تعمیر پنجره تان به قسمت تعمیر پنجره دوجداره مراجعه نمایید.

کلام پایانی

اکنون که یک دید کلی نسبت به پنجره‌های دوجداره پیدا کرده‌اید و همچنین طریقه درآوردن پنجره دوجداره ریلی را آموختید، شما نه تنها می‌توانید پنجره های دو جداره را در منزل داشته باشید و ظاهر زیباتری را ایجاد کنید، بلکه در صورت نیاز در اسرع وقت می‌توانید در صورت آسیب، آن‌ها را تعویض، و از پرداخت هزینه‌های زیاد راحت شوید.