16 آگوست 2021

یکی از مهم ترین اجزای ساختمان با توجه به معماری آن، در و پنجره می باشد چون قسمتی از نمای ساختمان مربوط به در و پنجره است .تاثیر زیادی در نمای داخل و بیرون ساختمان دارد و موجب روشنایی فضای خانه می شود.درحال حاضر تعویض پنجره دو جداره upvc به یکی از مشکلات اساسی برای خانواده‌ها تبدیل شده است.

عموم مردم به علت تصور اشتباهی که از هزینه‌های زیاد تعویض در و پنجره ، گچ بری، آهنگری و … دارند از همان در و پنجره‌های قدیمی نامرغوب خود استفاده می‌کنند که باعث به هدررفتن انرژی ، افزایش مصرف برق و گاز، آلودگی صوتی و آلودگی هوا ، گردوغبار و در نهایت موجب بالارفتن هزینه های اقتصادی زیادی می‌شود.

بنابراین بهترین راهکار، تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره است بی شک می توان گفت تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره تا ۴۵ درصد باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و اقتصادی  می شود. از مزایای دیگر استفاده از پنجره های دوجداره می توان به زیبایی هرچه بیشتر نمای ساختمان، جلوگیری از سرو صدا و  و کاهش مصرف انرژی و مانع شدن ورود گرد و غبار و هدررفتن دمای منزل اشاره کرد.

 

نحوه تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره

انواع مدل پنجره دوجداره

پنجره‌ های دو جداره بر اساس نحوه ی بازشو و نوع متریال و نوع یراق آلات آن به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. اما به صورت کلی پنجره های دوجداره آلومینیومی و پنجره دوجداره UPVC از اصلی ترین پنجره های در بازار هستند. در ادامه انواع پنجره های دوجداره را بر حسب نحوه بازشونده میشماریم.

پنجره ی دوجداره ثابت

در این مدل از پنجره های دوجداره هیچ حالت بازشویی وجود ندارد و فقط یک قاب و یک فریم همراه شیشه دوجداره هستند.

پنجره دوجداره تک حالته

این پنجره های دوجداره تنها از یک طرف و به شکل لولایی باز و بسته می گردند.

پنجره دوجداره دوحالته

در این مدل از انواع پنجره دوجداره، پنجره هم از یک سو به حالت لولایی باز و بسته می شود و هم با حرکت دستگیره به طرف بالا، همچون پنجره ی قطار با زاویه ی ۲۵ درجه پنجره به طرف بالا باز می گردد.

پنجره های دوجداره کشویی

در این نوع پنجره ها مکانیزم بازشو به صورت ریلی می باشد که می تواند به طرف راست یا چپ باز شود. نکته دیکر اینکه عایق این مدل پنجره دوجداره نسبت به حالت لولایی کمتر می باشد.

تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره UPVC

بیشتر مردم فکر می‌کنند جایگزین کردن پنجره‌های قدیمی با دوجداره ناشی از کندن پنجره‌ها از دیوارها است به این صورت که بخشی از دیوار را خراب می‌کنند تا پنجره‌ی قبلی را از دیوار بیرون بکشند و پنجره فعلی را جایگزین آن کنند که این طرز تفکر کاملا اشتباه است.
در زمان انجام پروژه اکثر افرادی که پنجره‌های خود را تعویض می‌کنند در منزل خود ساکن هستند زیرا جایگزینی پنجره‌های قدیمی با پنجره های دوجداره به دیوارها صدمه‌ای نمی زند و ایرادی در زندگی ساکنین ایجاد نمی‌کند.

وقتی که در پنجره‌های قدیمی ، آلومینیومی و آهنی  پروفیل بازسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد ما در پنجره دو جداره وین کار با سالها تجربه در زمینه ساخت پنجره دو جداره می‌توانیم به راحتی روی فریم پنجره قبلی را بپوشانیم و به تخریب دیوارهم احتیاجی نیست. اکثر مواقع در تعویض پنجره قدیمی ، پروفیل لبه دار ال مانند مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که کامل فریم پنجره قدیمی را می‌پوشاند و مانع دید پنجره قبلی می‌شود و به صورت گسترده‌ای ظاهر و نمای پنجره را پوشش می‌دهد.

پنجره های قدیمی تقریبا دارای چهار نوع هستند:
۱٫ پنجره های قدیمی آهنی ساده

 1. پنجره های قدیمی چوبی
 2. پنجره های قدیمی از جنس آهن فرانسوی
 3. پنجره های قدیمی از جنس آهن مکزیکی

بدون هیچ بنایی و تخریب با پنجره های دوجداره جایگزین کنیم  و اطمینان داشته باشید  باعث خرابی ساختمان نمی‌شود علاوه بر این بهتر است بدانید تعویض پنجره های قدیمی آهنی و آلومیونیمی و چوبی با دوجداره  حتی کمتر از چند ساعت طول می‌کشد.
برای انجام این کار فقط باید فریم پنجره‌های قدیمی در چارچوب باشد و قسمت های داخلی دور افتاده شود تا پنجره های دو جداره upvc مطابق میل شما ساخته شود و توسط تعمیرکاران شرکت وین کار با سالها تجربه پنجره های ‌دوجداره روی فریم های قبلی سوار شوند و نوسازی شود.

 

انواع مدل پنجره دوجداره

پنجره دوجداره مانعی برای ورود گردو غبار به منزل شما

بهتر است بدانید که در یک هوای کاملا پاکیزه و بدون آلاینده‌های هوا حدود شش هزار باکتری و آلودگی  مضرر و به همین میزان باکتری مفید  در هوا وجود دارد حال وقتی که به این هوا، سایر آلاینده ها افزوده شود باکتری ها دو برابر شده و مطمئنا هوا خیلی آلوده می شود ولی به دلیل اینکه ما شاهد نتایج لحظه ای هستیم و غافل از عمق فاجعه آلودگی هوا می باشیم این فراموشی موجب مریضی های ناگواری برای همه ی گروه های سنی می شود.

با این وجود طولی نمی کشد که خطرناک ترین مشکل انسان ها در آینده ای نه چندان دور مریضی های بد و ناگوار دراثر آلودگی هوا باشد. همه ی ما می دانیم پیشگیری بهتر از درمان است پس بهتر است با اندکی هزینه پنجره های دوجداره را جایگزین پنجره های قدیمی خود بکنیم تا بتوانیم نتایج ناشی از آلودگی هوا را به حداقل برسانیم .شما می توانید انواع قیمت پنجره دو جداره رو از ما استعلام کنید

در هنگام خرید پنجره های  دوجداره به طراحی استاندارد و نوع پروفیل آن ،تولید استاندارد شیشه و تراکم آن و عدم وجود ترک و نشست در شیشه و نصب استاندارد پنجره های دوجداره  توجه کنید.هنگام تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره اگر پنجره های قدیمی  مساحت پروفیلشان ۶cm یا بیشتر باشد از پروفیل معمولی استفاده می کنیم و در صورتی که کمتر از ۶cm باشد پروفیل لبه دار مورد استفاده قرار می گیرد.
پنجره درصورتی نشست آب دارد که وقتی باران ببارد آب از پنجره به داخل خانه ورود پیدا کند  این مسئله بیشتر در نواحی شمالی که بارش زیادی دارند حائز اهمیت است که این ایراد ممکن است از فریم پنجره یا به علت نصب اشتباه پنجره باشد چرا که در پنجره دوجداره تدابیری اندیشه شده که در بارش های شدید ، آب به بیرون پنجره منحرف می شود .
تراکم یک کمیت فیزیکی محسوب می شود که تبدیل بخار آب یا گاز به مایع است که به شکل قطره های ریز باران روی شیشه پنجره نمایان می شود اگر ساکن  نواحی سردسیر هستید به علت اینکه حرارت شیشه پایین است و قطره های کوچک باران روی شیشه می نشیند پنجره هایتان را تغییر دهید و پنجره های دوجداره را جایگزین آنها کنید.

 

تعویض پنجره های قدیمی با ذوجداره

 

مزایای تعویض پنجره قدیمی با پنحره دوجداره UPVC

دلایل مختلفی وجود دارد که شما برای تعویض پنجره قدیم تان با پنجره دوجداره باید اقدام کنید.

مهم ترین دلایل این تصمیم جلوگیری از ورود سرما و گرما به داخل منزل است. خیلی از افراد بعد از تعویض پنجره های قدیمی تازه متوجه مزایای پنجره دوجداره UPVC می شوند.

از جمله ویژگی هایی که موجب تشویق شما برای نوسازی پنجره های قدیمی تان شده است به شرح زیر است:

 • عایق صوتی بسیار قوی درب و پنجره دوجداره
 • عایق در برابر نفوذ گرد و غبار و دود
 • مقاومت در برابر نفوذ آب باران
 • عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید
 • دوام و استحکام بالا و کاربرد زمانی طولانی
 • غیر قابل اشتعال در آتش سوزی ها
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی و اکسیداسیون
 • قابلیت نصب انواع یراق آلات و تامین بازشوی مورد نیاز
 • قابلیت نصب شیشه های دوجداره و سه جداره

 

قیمت پنجره دوجداره بدون تخریب

 

ساخت پنجره دوجداره upvc

پنجره دوجداره از دو ورق شیشه که به صورت موازی به هم متصل اند ایجاد می شود که بین این دو شیشه، مملو از رطوبت گیر و پروفیل آلومینیومی است.
برای پیشگیری از هدر رفتن انرزی ،آلودگی صوتی ، آلودگی هوا و گرد وغبار باید هوای موجود بین دو لایه شیشه را با عایق صوتی یا حرارتی که یک نارساناست و مانع ورود سرما و سروصدا به داخل خانه می شود مانند گاز آرگون اشباح کنیم

از مزایای تعویض پنجره دوجداره در مقابل پنجره های بی کیفیت و قدیمی، عایق حرارتی و صوتی بودن آنها می باشد به این صورت که در پنجره های قدیمی و تک جداره باعث ورود هوای سرد به داخل خانه و خروج هوای گرم به بیرون می شود اما پنجره های دوجداره مانع اتلاف انرژی می شود همچنین استفاده از پنجره های دوجداره تقریبا ۳۰ دسیبل باعث کاهش آلودگی صوتی می شود  و موجب می شود منزل شما به محیطی آرام تبدیل شود و مانع انتقال صوت می شود و کمتر دچار نم زدگی یا تراکم گاز روی سطوح شیشه می‌شود .

نحوه تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره UPVC

گروه وینکار برای تولید پنجره دوجداره UPVC از متنوع ترین مدل و طرح های روز دنیا استفاده میکند. شما میتوانید با توجه به سلیقه و بودجه موردنظر تان متناسب‌ترین طرح و مدل را انتخاب کنید.

شاید شما هم فکر کنید تعویض پنجرهای قدیمی منزلتان خیلی پر دردسر باشد اما اصلا این طور نیست. با ما همراه باشد تا با مراحل تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره آشنا شوید.

بهترین برند پنجره دوجداره کدام مارک می باشد؟

اندازگیری ابعاد پنجره

برای برآورد اندازه های پنجره ها میتوانید با کارشناسان ما تماس گرفته و با راهنمایی آنها اندازه های دقیق طول و عرض پنجره ها را خودتان به دست آورید. سپس با توجه به فرم پنجره های قدیمی ساخت پنجره های دوجداره جدید برای شما ساخته می شود.

ایجاد فضا برای انجام عملیات نصب پنجره

برای اینکه به هنگام انجام کار با حداقل گرد و خاک رو به رو شوید، پیشنهاد می شود که اطراف هر پنجره را تا دو متر از لوازم خالی کنید و پارچه ای رو روی مبلمان بکشید.

برداشتن پنجره های قدیمی  بدون تخریب

در ابتدا تمام فرم های افقی و عمودی پنجره های قدیمی برداشته می شود و تنها فرم محیطی پنجره ها باقی می ماند. پس از نصب به هیچ عنوان فرم قدیمی پنجره ها دیده نمی شود.

نصب پنجره دوجداره جدید بر روی فریم پنجره های قدیمی

بعد از ساخت پنجره های دوجداره جدید و اتمام کار برشگاری پنجره های قدیمی، حالا نوبت نصب ساخت پنجره دوجداره بر روی پنجره ها قدیمی است.پیچ های پنجره ها را کاملا محکم کرده و شیشه های دوجداره را نیز بر روی آنها قرار میدهیم. در آخر به دور تا دور پنجره دوجداره فوم پلی اورتان مایع تزریق میکنیم. این مایع درست مثل ماهیچه انقباض و انبساط در فصل زمستان و تابستان عمل میکنند.

 

پنجره دوجداره UPVC چیست؟

 

هزینه و قیمت تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

عوامل زیادی را باید برای تعیین قیمت پنجره دوجداره  در نظر گرفت. مواردی مثل ابعاد و مدل پنجره، تعداد بازشوها، تعداد و سایز کتیبه ها، نوع پروفیل  upvc، رنگ شیشه دوجداره یا سه جداره، سکوریت یا لمینت بودن شیشه ها را برای محاسبه قیمت پنجره در نظر بگیرید.

برای استعلام قیمت تعویض پنجره قدیمی با پنجره های UPVC کافیست با گروه تولیدی وینکار تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید.

برای خرید پنجره دوجداره هافمن می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

قیمت پنجره دو جداره بدون تخریب

امروزه تعویض پنجره های دوجداره به جای پنجره های قدیمی یک نیاز اساسی برای زندگی در کلان شهرهایی مثل تهران است. اما برای تعیض پنجره قدیمی با دوجداره هیچ گونه خرابی ممکن نیست که به ساختمان و منرل شما وارد شود. عمل نصب پنجره تنها در چند ساعت انجام می شود.

همچنین برای قیمت پنجره دوجداره بدون تخریب در ساختمان های نوساز تنها کافیست با کارشناسان ما تماس گرفته و با راهنمایی آنها اندازه های دقیق طول و عرض پنجره ها را خودتان به دست آورید. سپس با توجه به فرم پنجره های قدیمی ساخت پنجره های دوجداره جدید برای شما ساخته می شود.

نتیجه گیری:

با توجه به نکات ذکر شده در این مقاله درمی یابیم که استفاده از پنجره دوجداره امری ضروری است و نیاز به آن در هرخانه ای احساس می شود تا خاتمه ای برای معظل های ذکر شده باشد.

همچنین پنجره های دوجداره به علت داشتن قالب و ترکیب مخصوصی که دارند و همچنین فیشینگ و متریال ویژه ای که دارا می باشند حتی اجازه نمی دهند به میزان بسیار کم ، گرد و غبار وارد منزل شما شود. چرا که تجهیزات به کاربرده شده در پنجره های دوجدار اعمم از نوار تفلون یا نوار های آببندی، چسب های مستحکم و ضد آب و درزگیر این پنجره را نسبت به پنجره های قدیمی بی کیفیت و رقبای خود متمایز کرده است.

علاوه بر آن گزینش پروفیل استاندارد و اسمبلینگ و طراحی آن از اهمیت زیادی برخوردار است و جلوی ایراد های ممکن را می گیرد و مدت استفاده از پنجره های دوجداره را به صورت دائم ضمانت می کند.