09 ژوئن 2019

UPVC ماده ی اولیه ساخت پروفیل در و پنجره های مدرن می باشد که مخفف کلمات Unplasticised Poly Vinly Chloride است .

این ماده نوعی ترموپلاستاز مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام است که در فرایند تولید آن مواد ضد احتراق ، ضربه گیر ، پرکننده ،کمک کننده روان کننده های داخلی و خارجی و رنگ های صنعتی نیز به دوماده اصلی اضافه شده وماده جدید که دارای خواص فیزیکی و شیمیایی بوده و غیر پلاستیکی است بدست می اید .

سبکی وزن ، خمش پذیری ، عدم اشتعال ، عایق بودن درمقابل حرارت و الکتریسیته ، مقاومت در برابرمواد شیمیایی و بیولوژیک ، قابلیت تبدیل به سطوح صیقلی ، قابلیت تلفیق با مواد افزودنی مختلف و بالاخره انعطاف پذیری در بکار بردن طرح های متعدد پلیمر مزبور را به مناسب ترین جایگزین برای آلیاژ های فلزی و غیر فلزی در و پنجره سازی تبدیل کرده است .

مواد اولیه UPVC

UPVC ترکیب اولیه و ماده اصلی سازنده انواع پروفیل های مورد مصرف در ساخت درب وپنجره می باشد .

UPVC همانطور که ذکر شده مخفف عبارت Unplasticised Poly Vinly Chloride بوده که  ۸۵ درصد این ترکیب را Poly Vinyl Chloride  و یا به اصطلاح پودر PVC تشکیل می دهد .

این ترکیب پلیمری یک نوع ترموپلاست مدرن متشکل از مشتقات اصلی ۵۷ درصد نمک و ۲۳ درصد گاز و نفت خام می باشد.

به منظور استحصال خواص مطلوب از پروفیل های UPVC علاوه بر پودر PVC مواد افزودنی دیگری نیز با پودر پی وی سی ترکیب می گردد که شامل :

Impact Modifier  جهت افزایش مقاومت پروفیل در برابر ضربات و عدم شکنندگی

Fillers جهت افزایش استحکام و مقاومت پروفیل

Lubricants  روان کننده ها جهت تولید پروفیل با سطوح صاف

Titan ,Heat Stabilizers  افزایش مقاومت در برابر حرارت و همچنین عدم تغییر رنگ در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش  (UV)  ماده ترکیبی UPVC قابل بازیافت بوده و آلودگی محیط زیستی ندارد .

در این مطلب اطلاعات لازمی راجع به یو پی وی سی در اختیارتان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای خرید پنجره دوجداره می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید و از تخفیف های جشنواره ایی وین کار بهره مند شوید.