07 جولای 2020

چگونگی تعمیر پنجره دوجداره UPVC

هرگونه خرابی و تعمیر پنجره دوجداره UPVC، و یا تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره UPVC همه و همه به راحتی قابل انجام هستند.

روش های تعمیر پنجره دوجداره UPVC :

     ۱٫ پنجره آسیب دیده و لولاهای شکسته

یکی از اصلی ترین دلایل خرابی پنجره ها اصطکاک است. با گذشت زمان پنجره فرسوده یا شکسته می شود، این دلایل باعث می شوند که پنجره به درستی باز و بسته نشود. پنجره شکسته و خراب باعث می شود که وقتی دما در حال افت باشد و هوا سرد شود گرمای داخل از طریق پنجره ها به بیرون رود، سر و صدای بیرون داخل بیاید، گرد و غبار و حشراتی مثل عنکبوت وارد خانه شما شوند.

 

تعمیر پنجره دوجداره

تعمیر پنجره دوجداره UPVC

 

این مشکل به راحتی برطرف می شود ، ما لولا های جایگزین یدکی را برای هر نوع پنجره داریم و می توانیم آنها را به راحتی جایگزین کنیم، و این تعویض باعث می شود پنجره شما درست شود.

فقط به این موضوع دقت کنید که شما نباید این کار را خودتان انجام دهید، چون باز کردن پنجره های دو جداره بسیار سنگین است و باید به درستی تراز شود، حتما با یک متخصص از وینکار تماس بگیرید تا این کار را به راحتی و در اسرع وقت برای شما انجام دهد.

۲٫ قفل نشدن و زنگ زدگی پنجره

در بعضی مناطق که کنارساحل و در آب و هوای شرجی هستند این اتفاق کاملا طبیعی است، به دلیل زنگ زدگی پنجره به درستی و در بعضی مواقع اصلا قفل نمی شود برای همین نیاز به تعویض دارند. در بعضی مواقع دلیل قفل نشدن پنجره به دلیل زنگ زدگی نیست و فقط با تمیز کاری یا روغن کاری مشکل حل می شود.

یکی دیگر از دلایل عدم خراب شدن مکانیسم قفل گیربکس قفل های داخل پنجره است. به این معنی است که وقتی می خواهید پنجره خود را قفل کنید یا قفل آن را باز کنید ، هیچ اتفاقی نمی افتد. دسته حرکت می کند اما سیستم قفل با دسته حرکت نمی کند. ما باید در این حالت گیربکس یا مکانیزم قفل را تعویض کنیم.

اگر احساس می کنید که قفل پنجره شما سفت است و به سختی کار می کند با متخصصان ما تماس بگیرید. اگر مکانیسم قفل قدیمی به تعویض و تمیز کردن احتیاج داشته باشد، قفل را با یک قفل جدید جایگزین می کنیم و یا روغن کاری می کنیم.

اکثر موارد ما با مکانیسم قفل به روز شده که مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد جایگزین می کنیم، در بعضی موارد این موضوع امکان پذیر نیست و ما قفل را با نوع قفل مشابه پنجره شما تغییر می دهیم.

حتما بخوانید: پنجره دوجداره چیست ؟

 ۳٫ واشرها و مهر و موم

بیشتر پنجره های UPVC در اطراف لبه قاب پنجره و همچنین در اطراف لبه بازکن ارسی مهر و موم وجود دارد. با باز کردن پنجره و نگاه به دور قاب و قسمت بازشو، مهر را خراب نکنید.  اگر مهر و موم پنجره به نظر می رسد آسیب دیده یا کوچک شده باشد، باید آن را جایگزین کنید چون این امر باعث می شود که صدای بیرون به داخل خانه بیاید.

همچنین واشر، مهر و موم لعاب داخلی و خارجی را در برابر شیشه و واحدهای دو جداره بررسی کنید. اگر واشرهای لعاب در پنجره دوجداره upvc شما کوچک شده است نیاز به تعویض دارد.

     ۴٫ تراز پنجره

مورد بعدی که باید مورد بررسی قرار دهیم، چک کردن ضلع های پنجره است. اغلب به دلیل نصب کردن ضعیف، پنجره افت می کند. ما می توانیم این کار را بررسی و شکاف را به درستی تنظیم کنیم تا اطمینان حاصل شود، که پنجره به درستی روی هم بسته می شود.

بسیاری از پنجره هایی که می بینیم به طور درست بسته بندی نشده اند و این منجر به باز شدن در پنجره به دلیل وزن شیشه ( واحد دو جداره آن ) می شود، که این موضوع نیاز دارد تا قسمت های دو جداره را برداشته و با استفاده از بسترهای سایز مناسب، آنها را مجدداً درست کنیم.

 

تعمیر پنجره دوجداره

تعمیر پنجره دوجداره UPVC

 

لعاب یک پنجره دوجداره upvc یا دو جداره، برای پشتیبانی از واحد دو جداره در هر دو صفحه شیشه ای موجود در قاب ، نیاز به انتخاب عرض و اندازه صحیح بسته ها دارد. این بسیار مهم است، پشتیبانی نکردن از هر دو صفحه شیشه منجر به پله شیشه و خرابی واحدهای بسته شده می شود.

امیدواریم توضیحات ما مورد رضایت شما عزیزان باشد، می توانید برای تعمیر انواع پنجره های دوجداره UPVC خود، تعویض با دیگر پنجره ها و همچنین سفارش از طریق سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.