07 ژوئن 2020

دلیل این اسم یعنی پنجره دوجداره فولکس واگنی چیست ؟ پنجره واگنی upvc به دلیل اینکه شبیه به درب ماشین های فولکسنجره فولکس واگنی upvc همانطور که از نام آن پیدا است شبیه به عملکرد درب ماشین های فولکس واگن می باشد. یعنی به هنگام باز شدن به صورت ریلی ، لنگه حدودا ۸ سانتی متر به داخل می آید و سپس همانند درب خودروی فولکس واگن به صورت کشویی حرکت کرده و پنجره باز می شود.

پنجره دوجداره فولکس واگنی

پنجره دو جداره فولکس واگنی یکی از بهینه ترین حالات بازشوی انواع در و پنجره دوجداره است که در کنار عایق بندی مناسب خود ، معماری داخلی و جانمایی فضای داخلی ساختمان را راحت تر می کند. با اینکه این نوع پنجره بصورت پنجره دوجداره کشویی باز و بسته می شود اما بدلیل نوع حرکت ابتدایی خود از عایق بندی خوبی برخوردار است. این نوع از پنجره ها جایگزین مناسبی برای پنجره های کشویی می باشند.

بهترین استفاده از درب و پنجره فولکسی در مکان‌هایی است که فضای زیادی از دیوار را پنجره تشکیل می‌دهد و دیگر نیازی به درب‌های قدیمی نیست. این پنجره در پنت هاوس یا در روف گاردن ها نمایی به داخل ساختمان هدیه می کنند که با سایر مدل های پنجره یو پی وی سی نمی توان این زیبایی را به دست آورد.

قیمت پنجره دوجداره فولکس واگنی

نکات مهم در تولید پنجره دوجداره فولکس واگنی که کیفیت محصول را بالا می برد :

 • بهتر آن است که از پروفیل سری ۶۰ با لنگه درب جهت بازشو استفاده گردد.
 • استفاده از یراق آلمانی GU و ROTO
 • جهت انتخاب یراق حتما عرض و ارتفاع بازشو و وزن لنگه محاسبه گردد در غیر این صورت پنجره به سختی باز و بسته می شود و به مرور زمان عملکرد خود را از دست خواهد داد.
 • ریل یراق فولکس واگنی حتما در خط تولید و محل کارخانه و با استفاده از شابلون مربوطه نصب گردد و هرگز توسط نصاب در سر پروژه نصب نگردد.
 • استفاده از گالوانیزه یکپارچه با ضخامت ۱/۵ میلی متر و لاستیک EPDM

تفاوت پنجره دوجداره فولکس واگنی با پنجره دوجداره کشویی

 • تفاوت در نحوه باز و بسته شدن:هنگامی که پنجره فولکس واگنی در حالت بسته قرار دارد همانند درب و پنجره لولایی است با این تفاوت که هنگام باز شدن به سمت عقب آمده و بر روی ریل قرار میگیرد و به حالت کشویی حرکت می کند. اما در پنجره دوجداره کشویی ، لنگه بازشو تماماً بر روی ریلی که روی پروفیل فریم تعبیه شده حرکت می کند.
 • تفاوت در میزان عایق بندی:مکانیزم بسته شدن پنجره و درب فولکس واگنی موجب چفت شدگی لنگه بازشو به فریم می گردد. در نتیجه عایق بندی بالاتری نسبت به پنجره کشویی دارد.
 • تفاوت در قیمت پنجره فولکس واگنی و کشویی:در ابعاد استاندارد قیمت پنجره فولکس واگنی نسبت به قیمت پنجره کشویی بالاتر است (قیمت یراق آلات فولکس واگنی نسبت به یراق کشویی بسیار بالاتر است). اما اگر ابعاد درب و پنجره دو جداره UPVC در حالت اور سایز (ابعاد بزرگتر از معمول) باشد، بدلیل گرانتر بودن قیمت پروفیل کشویی مصرفی، قیمت این دو حالت بازشوی پنجره تقریبا یکسان خواهد شد.

مکانیزم درب و پنجره فولکس واگنی

دستگیره پنجره Upvc فولکس واگنی در حالت پایین بسته است. با حرکت ۹۰ درجه ای به سمت خط افقی، درب یا پنجره بصورت دو حالته ( ۳۰ درجه از بالا ) باز خواهد شد. در نهایت با حرکت به سمت بالا ( ۴۵ درجه ) قفل امنیتی آزاد می شود و لنگه بازشو از سمت پایین وارد ریل می شود. سپس بصورت کشویی به طرفین حرکت می کند.

در هنگام بستن درب کافیست لنگه را در جهت بسته شدن حرکت دهید. پایین بازشو بصورت خودکار و یا با کمک دست ( بستگی به نوع یراق آلات: اتومات، نیمه اتومات و مکانیکی ) به سمت داخل فریم حرکت می کند. سپس با چرخاندن دستگیره و یا کمک دست قسمت بالا نیز به سمت داخل حرکت کرده و درب فولکس واگنی بسته می شود.

برای افزایش عمر یراق آلات Tilt & Slide بهتر است درهنگام باز کردن درب یا پنجره دوجداره فولکس واگنی، قسمت پایین بصورت کامل از چارچوب بیرون آمده و روی ریل قرار بگیرد. در غیر اینصورت فشار زیادی بر روی ریل وارد می شود.

توجه داشته باشید که وین تک یکی از بهترین برند های تولید کننده پنجره دوجداره می باشد.در صورتی که به دنبال خرید این نوع برند از پنجره می باشید می توانید به قسمت قیمت پنجره دوجداره وین تک مراجعه نمایید.

جنس پروفیل فولکس واگنی

پروفیل مورد استفاده برای درب و پنجره فولکس واگنی، همانند پروفیل پنجره لولایی می باشد. به این معنی که ساختار پروفیل پنجره های تک حالته و دوحالته همانند پنجره فولکس واگنی است و تفاوت این دو محصول در اجزای تولید، تنها در نوع یراق آلات مصرفی می باشد. یراق آلات فولکس واگنی در برندهای ترک و آلمانی موجود است. به همین دلیل می توان در تعویض پنجره قدیمی با دوجداره بدون تخریب نیز از درب و و پنجره فولکس واگنی یا پنجره کشویی عایق استفاده کرد.

پنجره فولکس واگنی اتوماتیک

مزایای پنجره فولکس واگنی

 • به هنگام باز و بسته شدن فضایی اشغال نخواهد کرد
 • طول عمر زیاد
 • دارای فیتینگ بیشتر نسبت به مدل کشویی می باشدو این قابلیت به این دلیل بوده که پنجره از چهارچوب خود کاملا جدا می شود و بعد در ریل جانبی بروی لت ثابت قرار میگیرد
 • کاملا عایق بوده
 • دارای قابلیت باز شدن تا زاویه ۴۵ درجه
 • جلوگیری از ورود گردو غبار و آلودگی به فضای داخلی ساختمان
 • شستشوی آسان
 • ضد رطوبت
 • مقاوم در برابر باد، باران، طوفان

انواع پنجره فولکس واگنی

پنجره فولکس واگنی نوع اتوماتیک دارای مزایای بسیاری می باشد.

 • تمام اتومات
 • نیمه اتومات
 • اتومات

معایب پنجره فولکس واگنی upvc

قیمت نسبتا بالای آن نسبت به انواع پنجره های یو پی وی سی موجود را می توان به عنوان تنها عیب درب و پنجره فولکس واگنی یوپی وی سی در نظر گرفت. اما با توجه به کیفیت بسیار بالای این محصول و داشتن طول عمر زیاد، قیمت آن کاملا  مناسب است.در حال حاضر برندهای یراق آلات فولکس واگنی به یراق آلات ترک و آلمان تقسیم بندی می شود که قیمت پنجره فولکس واگنی با یراق آلات آلمانی تقریبا دو برابر یراق آلات ترک می باشد.

توجه داشته باشید در صورتی که با توجه به کمبود بودجه مالی ، توانایی خرید پنجره دوجداره را ندارید ، این امکان برای شما فراهم شده است که با تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب می توانید از نوع دوجداره این نوع پنجره استفاده نمایید.